Хакери із Судану атакували Twitter, щоб змусити Маска запустити Starlink у їхній країні
Група хакерів під назвою Anonymous Sudan 29 серпня вивела з ладу соцмережу Twitter у понад 10 країнах. Так вони намагалися змусити власника соцмережі Ілона Маска запустити службу Starlink у їхній країні та підвищити обізнаність про громадянську війну в Судані. Про це 31 серпня повідомили журналісти BBC, які поспілкувалися із хакерами.
Унаслідок атаки у тисяч користувачів соціальна мережа X не працювала понад дві години. Тоді на своїй сторінці в Telegram Anonymous Sudan закликали підписників поширити повідомлення: "Відкрийте Starlink у Судані".
Один із членів угруповання, який називає себе Crush, розповів BBC, що атака у вівторок заповнила сервери Twitter величезною кількістю трафіку, щоб вивести його в автономний режим.
Сайт для відстеження збоїв Downdetector повідомив, що користувачі у США та Великобританії зареєстрували майже 20 тис. звітів про збої, до того ж постраждала набагато більша кількість людей.
Інший член хакерської групи, Hofa, сказав, що так звана DDoS-атака була спрямована на підвищення обізнаності про громадянську війну в Судані, яка "робить інтернет дуже поганим, і він досить часто виходить із ладу для нас".
BBC зазначає, що Anonymous Sudan звинувачують у тому, що вони насправді є російськими кіберзлочинцями, які працюють на збройні сили РФ. Наприклад, хакери неодноразово підтримували керівництво Росії, зокрема під час спроби заколоту ПВК "Вагнер" у червні.
Однак хакери показали журналістам власні геолокаційні дані та паспорти, які вказують на їхнє перебування саме в африканській країні.
"Наша довгострокова мета – показати світові, що суданці, хоч і з обмеженими можливостями, мають дуже гарні навички в багатьох різних сферах", – сказав Crush.
Видання зазначає, що Anonymous Sudan атакували низку організацій і державних вебсервісів у Франції, Нігерії, Ізраїлі та США. Попри їхні слова про відсутність шкоди для невинних, хакери також атакували лікарні.
Anonymous Sudan також збираються атакувати вебсайти OnlyFans, Tumblr і Reddit, оскільки, з їхніх слів, ці сайти рекламують "огидний бруд та інші ЛГБТК+ речі". Так вони, мовляв, намагаються "захистити правду, іслам і Судан".