"Хезболла" придбала російські ракети, якими може вдарити по кораблях США – Reuters

"Хезболла" купила ракети "Яхонт" російського виробництва, кажуть джерела
Фото: roe.ru

Потужні російські протикорабельні ракети, придбані ліванською воєнізованою організацією "Хезболла", яку підтримує Іран, дають їй можливість реалізувати завуальовану погрозу її лідера щодо військових кораблів США. Про це 8 листопада пише Reuters із посиланням на джерела.

Лідер "Хезболли" Хасан Насралла минулого тижня попередив Вашингтон, що його угруповання має "дещо" для американських кораблів, дислокованих у регіоні. Два джерела в Лівані, ознайомлені з арсеналом угруповання, підтримуваного Іраном, кажуть, що він мав на увазі значно розширені можливості протикорабельних ракет "Хезболли", зокрема ракети російського виробництва "Яхонт" із дальністю дії 300 км, пише агентство.

У повідомленнях ЗМІ та аналітиків протягом багатьох років ішлося, що "Хезболла" придбала ракети "Яхонт" (варіант ракети П-800 "Онікс") у Сирії. Угруповання ніколи не підтверджувало наявності в неї цієї зброї.

Одне із джерел повідомило, що протикорабельні можливості "Хезболли" значно розширилися з 2006 року. "Є "Яхонт", і, звісно, крім нього є ще щось", – сказало джерело, не вдаючись до подробиць.

Троє нинішніх і один колишній американський чиновник заявили, що "Хезболла" створила "могутній набір" озброєнь, включно з протикорабельними ракетами.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що РФ не має інформації про придбання "Хезболлою" ракет "Яхонт".

Контекст:

Прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху заявив 22 жовтня, що якщо "Хезболла" вступить у війну, то це стане "помилкою всього її життя", написало The Times of Israel.

ЗМІ повідомляли, що "Хезболла" разом з Іраном брала участь у розробленні плану вторгнення ХАМАС в Ізраїль. Угруповання заявляло, що "цілком готове" воювати з Ізраїлем.

США роздумують над військовою відповіддю в разі втручання "Хезболли" й подальшої ескалації конфлікту на Близькому Сході, написало 17 жовтня Axios. Зокрема для профілактики такого сценарію США скерували в Середземне море авіаносні групи.