Кім Чен Ин визнав, що ситуація в Північній Кореї "найгірша в історії країни"

Кім Чен Ин визнав, що ситуація в Північній Кореї "найгірша в історії країни"

Кім Чен Ин критикував секретарів осередків керівної у країні Трудової партії

Фото: ЕРА

Північна Корея нині опинилася в найгіршій в історії ситуації. Таку заяву 7 квітня зробив лідер країни Кім Чен Ин, звертаючись до членів керівної Трудової партії на конференції у Пхеньяні. Його виступ процитувало Центральне телеграфне агентство Кореї.

Кім Чен Ин провів зустріч із секретарями осередків керівної у країні Трудової партії.

Він закликав усіх працівників на місцях виконувати рішення, ухвалені на з'їзді партії, та розкритикував їх за недоліки, які необхідно негайно виправити.

"Підвищення рівня життя людей, навіть у найгіршій ситуації в історії, коли нам доводиться долати безпрецедентні виклики, залежить від ролі, яку відіграють осередки, низові організації партії", – сказав лідер КНДР. 

Опитані Associated Press експерти вважають, що Кім Чен Ин переживає найважчий період свого правління. Ізоляція країни через пандемію коронавірусу негативно впливає на і без того слабку економіку, "зруйновану десятиліттями неефективного управління й скалічену санкціями", зазначило агентство.

Під час закриття партійної конференції 9 квітня Кім Чен Ин попередив, що на країну чекає "багато перешкод і труднощів". Він вжив вислів "важкий похід". Це евфемізм, який північнокорейська влада використовує для опису боротьби з масовим голодом у країні у 1990-х роках, нагадало Associated Press. Голод почався після розпаду СРСР (КНДР істотно залежала від радянської допомоги) і, за різними оцінками, забрав життя сотень тисяч чи навіть мільйонів громадян.

Водночас агентство зазначило, що моніторингові групи, які спостерігають за ситуацією у Північній Кореї, поки не виявили жодних ознак масового голоду або гуманітарної катастрофи.

Контекст:

Кім Чен Ин очолює КНДР із 2011 року.

КНДР десятиліттями залишається під санкціями. Перші обмеження на неї наклали США у 1950-х роках через війну на Корейському півострові. У 1990-х санкції почали пом'якшувати. 1994 року США і КНДР підписали рамкову угоду, відповідно до якої Північна Корея в обмін на постачання товарів, палива й іншої допомоги зобов'язалася заморозити будівництво ядерних реакторів і виробництво плутонію, йдеться у матеріалах Держдепу США.

КНДР продовжила свою ядерну програму, а 2006 року провела перше успішне випробування ядерної зброї, після чого санкції на країну наклала Рада Безпеки ООН. Спочатку санкції стосувалися лише товарів, пов'язаних із ядерними випробуваннями або запусками балістичних ракет. У 2009-му, 2013-му, 2016-му та 2017 році Рада Безпеки ООН ухвалила додаткові резолюції, які значно розширили обмеження проти КНДР, зараз вони стосуються різних економічних сфер, зокрема постачання газу, нафти, вугілля, надання фінансових послуг (повний список опубліковано на сайті Радбезу ООН).

Ситуація у КНДР погіршилася 2020 року, коли через пандемію знизився товарообіг із Китаєм – головним партнером Північної Кореї. За даними видання Nikkei Asia, на Китай припадає понад 90% зовнішньої торгівлі КНДР. Минулого року експорт та імпорт між країнами впали на 80,7%, до $539 млн, сягнувши найнижчого рівня із 2000 року.