Кіпр із 1 липня спростить в'їзд для вакцинованих українців

Кіпр із 1 квітня дозволив в'їжджати на свою територію жителям України
Фото: ЕРА

Мандрівники, які прибувають з України на Кіпр, з 1 липня не мають надавати негативний результат тесту на COVID-19 і проходити самоізоляцію. Про це повідомило у Facebook 28 червня посольство Кіпру в Україні.

"З 1 липня 2021 року вакциновані пасажири, які мають дійсний сертифікат про вакцинацію проти COVID-19, що прибувають на Кіпр з України, незалежно від їхнього громадянства, звільняються від зобов'язань щодо лабораторного тесту і самоізоляції/карантину", – заявили кіпрські дипломати.

За умовами в'їзду, особи, які прибувають з України, мусять мати дійсний сертифікат про вакцинацію, виданий в Україні. Тим, хто в'їжджає, потрібно щепитися вакцинами, затвердженими Європейським агентством із лікарських засобів (Pfizer BioNTech, AstraZeneca, Moderna, Janssen), російською вакциною "Супутник V" або BBIBP-CorV виробництва китайської компанії Sinopharm станом на 21 травня.

Контекст:

Кіпр дозволив із 1 квітня в'їжджати на свою територію жителям України, але тоді перед і після вильоту потрібно було зробити ПЛР-тест на коронавірус. Глава МЗС України говорив, що його відомство цілеспрямовано працювало над тим, щоб можна було їздити в цю країну.

Туристична галузь найбільше постраждала після початку пандемії коронавірусу. За даними Всесвітньої ради з подорожей і туризму, її внесок у світовий обсяг виробництва впав на 49% – до $4,7 трлн – 2020 року, що призвело до втрати 62 млн робочих місць. Витрати іноземних туристів знизилися на 69%.

На початку травня Єврокомісія запропонувала дозволити в'їзд у ЄС туристам, які повністю вакциновані проти COVID-19. 20 травня Рада Євросоюзу рекомендувала відкрити кордони для громадян третіх країн, які пройшли повний курс імунізації схваленою в ЄС вакциною проти COVID-19 щонайменше за два тижні до приїзду.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.