Китай вважає залякуванням із боку США ситуацію з TikTok
У США "узагальнюють концепцію національної безпеки" і необґрунтовано тиснуть на деякі неамериканські компанії без надання будь-яких доказів, заявив представник міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Веньбінь.
Китай вважає залякуванням із боку США ситуацію із застосунком TikTok. Про це 4 серпня заявив на брифінгу представник міністерства закордонних справ Китайської Народної Республіки Ван Веньбінь, повідомила пресслужба відомства.
За його словами, у США "узагальнюють концепцію національної безпеки" і необґрунтовано тиснуть на деякі неамериканські компанії без надання будь-яких доказів.
"Це порушує принципи ринкової економіки, а також принципи відкритості, прозорості та відсутності дискримінації відповідно до вимог СОТ. Це явний акт залякування, і Китай рішуче виступає проти нього", – сказав Ван Веньбінь.
30 грудня 2019 року військовослужбовцям США заборонили встановлювати на робочі смартфони застосунок TikTok.
6 липня держсекретар США Майк Помпео заявив, що Білий дім розглядає питання про заборону застосунку. Помпео попередив американців, що їм требу бути обережними під час використання TikTok, якщо вони не хочуть, щоб їхня особиста інформація "була в руках Комуністичної партії Китаю".
1 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що заборонить доступ користувачів США до TikTok.
2 серпня через заяву Трампа американська компанія Microsoft припинила переговори про купівлю TikTok. Пізніше в Microsoft заявили, що планують провести переговори з ByteDance, якій належить застосунок, протягом найближчих кількох тижнів і в будь-якому разі завершать їх не пізніше ніж 15 вересня 2020 року.
Трамп 3 серпня повідомив, що умовою продовження роботи TikTok у США є продаж застосунку американській компанії до 15 вересня.