Китай запустив на орбіту головний модуль майбутньої космічної станції
Ракету з модулем запустили з космодрому Wenchang на острові Хайнань об 11.25 за пекінським часом (6.25 за Києвом). Приблизно за сім хвилин базовий модуль вагою 22,5 тонни із центром управління, житловим відсіком і шлюзом було виведено на орбіту на висоту 370 км.
"Тяньхе" – один із трьох головних модулів майбутньої першої космічної станції Китаю. Її планують побудувати до кінця 2022 року, загальна вага станції становитиме майже 100 тонн.
Китайська космічна станція буде здатна приймати трьох членів екіпажу, вони зможуть жити на ній до шести місяців.
Щоб змонтувати інші модулі станції, буде потрібно ще 10 запусків: на орбіту скерують два лабораторні модулі, чотири вантажні кораблі та чотири пілотовані кораблі. Перший пілотований політ заплановано на червень.
Контекст:
У разі успіху місії Китайська багатомодульна космічна станція стане другою активною у світі після Міжнародної космічної станції.
У листопаді 2020 року Китай запустив до Місяця автоматичну станцію "Чан'е-5" для збору і доправлення на Землю місячного ґрунту. Після успішної посадки "Чан'е-5" встановив на поверхні Місяця прапор Китаю, а також уперше з 1976 року доправив на Землю зразки місячного ґрунту.