Китайський зонд "Чан'е-5" доправив місячний ґрунт на орбітальний комплекс
Злітний модуль китайської автоматичної станції "Чан'е-5" успішно зістикувався з орбітальним та модулем, який повертається, і перевантажив зразки місячного ґрунту, повідомили в Китайському національному космічному управлінні 6 грудня.
"О 5.42 за пекінським часом (23.42 за Києвом) 6 грудня модуль для зльоту "Чан'е-5" успішно зістикувався з орбітальним і модулем, що повертається, а зразки ґрунту благополучно передали модулю, що повертається, о 6.12 (0.12 за Києвом)", – розповіли в управлінні.
Після цього орбітальний і модуль, що повертається, відстикуються від злітного модуля і чекатимуть на сприятливу нагоду для повернення на Землю, ідеться в повідомленні.
"Чан'е-5" здійснив успішне приземлення на поверхню Місяця 1 грудня. Апарат розгорнув на Місяці прапор Китаю. Як зазначає телеканал CGTN, уперше за три місячні місії Китай встановив на супутнику прапор із тканини.
Китай запустив на Місяць ракету "Чанчжен-5" із зондом "Чан'е-5" 24 листопада на космодромі Веньчан. Приблизно за 40 хвилин зонд відокремився від ракети. Якщо вся місія пройде успішно, Китай стане третьою країною після США і Радянського Союзу, що взяла проби місячного ґрунту. Таких спроб не робили з 1976 року.