Клімкін: Путін і Сі, кожен по-своєму, намагатимуться роздовбати солідарність США та Європи
Політик назвав ситуацію, що склалася, останнім шансом для Путіна, оскільки зараз у Європі є певні ознаки втоми.
"Зараз [президент Франції Еммануель] Макрон поїде до Сі [Цзіньпіна] разом із президенткою Єврокомісії пані фон дер Ляєн. І це означає, що йому критично потрібен якийсь зовнішньополітичний результат. Якщо це не працює всередині країни, щонайменше станом на сьогодні, то треба щось показати: "Ну це ж круто". Тому Путін і Сі [Цзіньпін] (кожен по-своєму, оскільки вони грають кожен у свою гру) намагатимуться роздовбати солідарність Штатів та Європи. І це один з найзначніших кроків Путіна", – сказав він.
Клімкін: На Заході є часткове розуміння, що в Росії потрібно відібрати ядерну зброю. Читайте повну версію інтерв'ю
Контекст:
Китай від початку нападу РФ на Україну намагається дотримуватися нейтральної позиції, але прямо не засуджує дій Москви.
20 березня Сі Цзіньпін приїжджав до Москви і зустрічався з Путіним. За підсумками зустрічі було підписано дві спільні заяви та низку угод про співпрацю у різних сферах.
За даними ЗМІ, Китай надає Росії технології, які їй необхідні для ведення війни проти України, а китайські компанії, зокрема пов'язані з урядом, у 2022 році передали у Росію приблизно 1 тис. штурмових гвинтівок, понад 12 тонн бронежилетів і запчастини для безпілотників. У відповідь на це Китай заявив, що не постачатиме зброї Росії.