Клімкін: Путін спробує втрутитися у вибори в Європарламент. Це дає йому можливість маніпулювати практично в усіх країнах Європи G

Клімкін (на фото) припустив, що Путін використовуватиме ускладнення економічної ситуації в ЄС
Фото: ЕРА

В інтерв'ю головній редакторці видання "ГОРДОН" Олесі Бацман колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін припустив, що президент держави-терориста Росії Володимир Путін намагатиметься впливати на вибори в Європейський парламент.

Ішлося про це у зв'язку із запитанням Бацман, де і яких загроз, на думку Клімкіна, варто очікувати в Європі.

"Це в першу чергу вибори до Європарламенту. Це охоплює весь Європейський союз. Це дає Путіну можливість маніпулювати фактично  в усіх країнах. Те, що ми бачимо, – це дуже значне підвищення цін на енергоносії, на електрику", – сказав дипломат.

За його словами, значна частина європейського бізнесу "не те що стогне, але сприймає це як дуже значний виклик для себе".

"Наприклад, італійці мені розповідають, що в них електрика для бізнесу втричі подорожчала. Або, наприклад, бачимо страйки у Франції стосовно пенсійної реформи. Але одночасно французи-то передбачили майже €100 млрд – ви тільки уявіть собі! – на те, щоб пом'якшити наслідки підвищення цін на енергоносії. У Німеччині – так узагалі 200+. Вони не все використали насправді – була тепла зима. Плюс інфляція, плюс ще багато чого. І це означає, що Путін буде намагатися бити в європейські настрої: там будуть свідомо організовувати страйки, свідомо їх підтримувати, свідомо розповсюджувати, що "це все через те, що ми втратили дешеві російські енергоносії, а якщо ви знову їх отримаєте, щастя прийде до всіх", – пояснив Клімкін.

Він зазначив, що "зараз вимагають підвищення зарплати в Німеччині працівники аеропортів і залізниці".

"Тож мене насправді дуже турбують країни класичної Європи: Німеччина, Франція, Іспанія, Італія, Греція. У нас дуже-дуже непростий процес буде, щоб тримати емоцію підтримки. Я поки бачу, що політика – абсолютно окей. Немає такої фундаментальної втоми [Заходу від війни в Україні], але цей рік Путін буде намагатися використовувати для себе по повній", – вважає Клімкін.

Ексміністр припустив, що "до цього підключаться також китайці, оскільки для китайців колективний Захід – це фундаментальна загроза".

Клімкін: На Заході є часткове розуміння, що в Росії потрібно відібрати ядерну зброю. Читайте повну версію інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Вибори в Європарламент мають відбутися 2024 року.