Клімкін: Санкції проти Росії тільки почали кусатися, а жалити почнуть до кінця року G

Клімкін: Якщо ви поїдете у Вашингтон, Брюссель, вам скажуть: "Погляньте на Росію: економічно вона менша, ніж Південна Корея"
Фото: EPA

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що Росія почне відчувати ефект від введених проти неї санкцій через напад на Україну до кінця року. Таку думку він висловив у інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону.

"Санкції тільки почали кусатися, а жалити вони почнуть десь ближче до кінця року. Пам'ятаєте, у радянському мультфільмі Вінні Пух бігав і кричав про хмаринку, ведмедя, а потім усе отримав", сказав Клімкін.

Дипломат зазначив, що вже сьогодні всі вважають Росію державою, яка летить вниз, і застосував для опису ситуації англійську фразу "declining power" (тобто держава знижуваної потужності).

"Якщо ви поїдете у Вашингтон, Брюссель, вам скажуть: "Погляньте на Росію: економічно вона менша, ніж Південна Корея". Вона тримається на природних ресурсах, насамперед на нафті й газі. Буквально за 30 хвилин до нашого ефіру я дивився на останні цифри: доходи бюджету [у РФ у липні] провалилися на 26%. І це лише початок", – переконаний міністр.

Він підкреслив, що санкції в сьогоднішньому вигляді "все одно російську економіку доконають", хоча поки що неможливо передбачити, коли це станеться.

"Але мінус 26% доходів – це, як казав [колишній прем'єр-міністр Великобританії Вінстон] Черчилль, навіть не кінець початку – це початок початку (в оригіналі фраза звучала так: "Це ще не кінець. Це навіть не початок кінця. Але це, можливо, кінець початку". – "ГОРДОН"). Американці зрозуміли, що річ не лише в санкціях, а в тому, щоб роздовбати всі шляхи обходу санкцій. Якщо вони китайські компанії почали валити на цьому, то там і розвідка працює…" – сказав Клімкін.

Відео: В гостях у Гордона / YouTube

Контекст:

Після вторгнення РФ до України, яке розпочалося 24 лютого, Євросоюз, США, Канада, Великобританія, Австралія та інші країни вели кілька пакетів санкцій проти Росії, а також почали масово відмовлятися від російських нафти й газу та шукати їм альтернативу.

Крім того, Росію покинуло понад 1 тис. найбільших західних компаній. Як розповів професор Єльського університету Джеффрі Сонненфельд, обсяг їхніх інвестицій у Росію становив понад $600 млрд, а кількість створених ними робочих місць перевищувала 5 млн.

За інформацією глобальної бази даних щодо відстеження санкцій Castellum, із кінця лютого на РФ було накладено понад 9,1 тис. обмежень. Загалом із 2014 року, коли РФ окупувала Крим та частину території Донбасу, – 11,8 тис. Тепер Росія – найпідсанкційніша країна у світі, вона випередила Іран, Сирію та Північну Корею.