Головним постачальником для ракетної програми Північної Кореї була російська фірма – Блінкен
У списку тих, хто потрапив під санкції, також шестеро громадян КНДР, зокрема житель Росії.
Того самого дня Державний департамент США опублікував заяву державного секретаря Ентоні Блінкена, у якій "Парсек" і Алар вказані як причетні до ракетної програми Північної Кореї через громадянина КНДР О Йон Хо, який жив у РФ у 2018–2021 роках.
"О Йон Хо закуповував і брав участь у закупівлі ракетних матеріалів із третіх країн від імені ракетної програми КНДР, зокрема арамідне волокно, труби з нержавіючої сталі та кулькопідшипники. [...] Принаймні з 2016-го до 2021 року О Йон Хо працював із російською компанією ТОВ "Парсек" та громадянином Росії Романом Анатолійовичем Аларом, директором із розвитку російської компанії ТОВ "Парсек", над закупівлею різних товарів для застосування в балістичних ракетах, зокрема кевларової нитки, арамідного волокна, авіаційного мастила, кулькопідшипників та прецизійних фрезерних станків", – ідеться в документі.
За даними США, Алар також надав О Йон Хо інструкції щодо створення сумішей твердого ракетного палива.
"Відносини щодо закупівель та постачання між О Йон Хо, Романом Анатолійовичем Аларом та ТОВ "Парсек" є головним джерелом товарів і технологій для ракетної програми КНДР", – наголосив Блінкен.
Контекст:
Нові санкції у зв'язку з ракетною програмою КНДР Сполучені Штати ввели після двох запусків балістичних ракет, які Пхеньян зробив упродовж тижня.
5 січня ракета, яку в Північній Кореї назвали гіперзвуковою, пролетіла майже 700 км. 11 січня ще одна балістична ракета виробництва КНДР подолала 1 тис. км.
З 2006 року Північна Корея здійснила шість випробувань ядерної зброї та десятки запусків балістичних ракет. Проти країни ввели санкції Євросоюз, Рада Безпеки ООН, США і низка інших країн, обмежувальні заходи неодноразово розширювали. Водночас спостерігачі ООН регулярно повідомляли, що КНДР продовжує вдосконалювати свої програми та порушувати санкції.
У 2018–2019 роках лідер Північної Кореї провів кілька раундів перемовин із тодішнім президентом США Дональдом Трампом, на яких обговорювали ядерне роззброєння КНДР і припинення Пхеньяном розроблення балістичних ракет.
Проте перемовини зайшли у глухий кут після того, як Кім Чен Ин висунув вимогу скасувати санкції щодо його країни у відповідь на часткове згортання Пхеньяном ядерної програми. Згодом КНДР відновила ракетні випробування.