Байден ввів нові санкції проти Китаю через переслідування уйгурів
Президент США Джо Байден 23 грудня підписав закон, який забороняє імпорт товарів із регіону Сіньцзян (Китай) у зв'язку з переслідуваннями у цій країні уйгурів та інших етнічних меншин. Про це повідомляє пресслужба Білого дому.
У випущеному Білим домом релізі зазначено, що закон H.R. 6256 забороняє імпорт із Сіньцзян-Уйгурського автономного району КНР та вводить санкції щодо іноземних громадян, відповідальних за примусову працю у регіоні.
Контекст:
Уйгури – тюркомовна народність, більшість її представників живе у провінції Сіньцзян на заході Китаю. За віросповіданням уйгури – мусульмани-суніти. Їхня чисельність у Китаї – приблизно 10 млн. За оцінками правозахисних організацій, понад 3 млн уйгурів та інших мусульманських меншин перебувають у так званих таборах для перевиховання, де їх змушують відмовитися від своїх релігії, культури та мови.
Китай заперечує будь-який утиск уйгурів, заявляючи, що табори, в які вирушають представники цієї національності, потрібні для професійної підготовки громадян.
5 грудня 2020 року США ввели візові санкції щодо китайських посадовців та функціонерів Комуністичної партії Китаю за причетність до "жахливих порушень прав людини" в Сіньцзян-Уйгурському автономному районі, Тибеті та інших регіонах Китаю, поширення пропаганди, примусу і залякуванню незгодних з політикою офіційного Пекіна.
15 листопада 2021 року відбулася віртуальна зустріч Байдена із главою КНР Сі Цзіньпіном. "Президент Байден висловив занепокоєння щодо дій КНР у Сіньцзяні, Тибеті та Гонконгу, а також щодо прав людини загалом", – ідеться у звіті Білого дому.
У листопаді – грудні США, Австралія, Великобританія, Канада та Нова Зеландія оголосили дипломатичний бойкот зимової Олімпіади 2022 у Китаї у зв'язку з репресіями щодо уйгурів. У МЗС Китаю бойкот із боку США назвали "обурливою політичною провокацією".