КНДР таємно створила мережу закордонних компаній, які торгують програмним забезпеченням по всьому світу – доповідь
Низка IT-підприємств приховує свій зв'язок із Пхеньяном за допомогою фірм-посередників у Китаї, Росії, Південно-Східній Азії та Африці, ідеться в доповіді американського Центру досліджень проблем нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
Влада КНДР таємно створила закордонну мережу компаній, які торгують програмним забезпеченням. Про це йдеться в доповіді (.pdf), яку 7 травня опублікував американський Центр досліджень проблем нерозповсюдження Джеймса Мартіна.
У документі зазначено, що північнокорейські фахівці із середини 1990-х створюють веб-сайти, різноманітні програми для радіо, мобільних пристроїв і управління бізнесом, VPN-сервіси, системи безпеки і технології сканування. Низка IT-підприємств реалізовує напрацювання, приховуючи свій зв'язок із Пхеньяном за допомогою фірм-посередників у Китаї, Росії, Південно-Східній Азії та Африці.
Серед клієнтів тіньових компаній – замовники з Малайзії, Нігерії та західних країн, зокрема США, наголошують у дослідженні. Прибуток північнокорейського режиму від такої діяльності обчислюється десятками мільйонів доларів.
Автори доповіді також звертають увагу, що достовірно невідомо, які шкідливі функції можуть бути приховані в утилітах.
Хакерів КНДР неодноразово обвинувачували в атаках на державні об'єкти, приватні компанії та криптовалютні біржі по всьому світу.