КНДР випустила 17 ракет, зокрема балістичну. У Південній Кореї відповіли

2 листопада КНДР запустила найбільшу кількість ракет відтоді, як вона почала їхні випробування у 1980-х роках
Фото: EPA
2 листопада Північна Корея вже випустила щонайменше 17 ракет, зокрема першу балістичну, яка пролетіла над морським кордоном із Південною Кореєю. Про це поінформувало агентство Bloomberg.

The Washington Post повідомляє, що було 23 запуски.

Вони відбулися за день після того, як Пхеньян пригрозив вжити "потужних заходів", якщо США не припинять військових навчань із партнерами, зокрема Південною Кореєю. 1 листопада лідер КНДР виступив із "завуальованою" погрозою застосувати ядерну зброю, щоб змусити США і Південну Корею "заплатити найжахливішу ціну в історії", повідомляло Associated Press. На думку редакції Bloomberg, це може бути спробою Кім Чен Ина закласти підґрунтя "для першого ядерного випробування за п'ять років".

Президент Південної Кореї Юн Сук Йоль назвав запуск територіальним порушенням. За кілька годин Південна Корея випустила три ракети класу "повітря – поверхня" в міжнародні води на північнокорейській стороні морського кордону, відомого як Північна обмежувальна лінія, зазначило Bloomberg.

Державний секретар США Ентоні Блінкен провів телефонну розмову з міністром закордонних справ Південної Кореї Пак Джином, повідомила пресслужба корейського МЗС. Вони засудили запуск Північною Кореєю балістичної ракети й назвали такі дії "безпрецедентною і серйозною військовою провокацією".

Як пише The Washington Post, сьогоднішні запуски ракет Північної Кореї додаються до майже 20 проведених Кім Чен Ином раніше цьогоріч. Це найбільша кількість ракет, запущених Пхеньяном за будь-який рік, відколи він почав їхні випробування в 1980-х роках, зазначила газета з посиланням на Центр стратегічних міжнародних досліджень.

Контекст:

Ворожість на Корейському півострові останніми місяцями посилилася, коли Північна Корея провела випробування низки ракет, здатних нести ядерні боєголовки, і ухвалила закон, який дозволяє застосування своєї ядерної зброї в широкому діапазоні ситуацій, повідомив телеканал PBS. Пізніше Північна Корея у відповідь на спільні військові навчання Південної Кореї та США почала запускати ракети, щоб "попередити" Вашингтон, а самі навчання в КНДР назвали "репетицією вторгнення".

Секретар керівної Робітничої партії КНДР Пак Чен Чон заявив, що якщо США і Південна Корея спробують використати збройні сили проти Північної Кореї "без жодного страху", то спеціальні засоби збройних сил негайно "виконають свою стратегічну місію".

Водночас Пхеньян може готуватися до ядерного випробування, першого з 2017 року, пише CNN. Про це свідчать супутникові знімки, які демонструють активність на підземному ядерному полігоні КНДР.

Зі свого боку США та Південна Корея заявляють, що їхні навчання мають оборонний характер і що в них немає намірів нападати на Північну Корею.