Колишній кремлівський політтехнолог: Якась "хороша" людина привезла в Москву кокаїн. Він став дуже модним і почали довбити кремлівські чиновники
Алкоголь, а за ним і кокаїн стали для чиновників у путінській Росії своєрідними ліками від депресії, спричиненої почуттям безвиході. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман розповів російський політтехнолог, який раніше працював на Кремль, громадський діяч і журналіст Ростислав Мурзагулов.
"Дивлячись на все це неподобство, яке почало відбуватися, і коли всі почали розуміти, що головне завдання будь-якого чиновника в Російській Федерації – це виправдовувати нескінченне перебування [президента РФ Володимира] Путіна при владі й нескінченне злодійство його друзів, – загалом, тоді, звичайно, багато хто почав сумніватися в тому, а чи правильно те, що вони роблять", – сказав журналіст.
Він пояснив, що "ти із цього "Титаніка" втекти нікуди не можеш" через кругову поруку, яка панує в російській владі, і тому "зіскакувати нікуди".
"І от вони, розуміючи, що роблять якусь погань, звісно, ніби починають заливати своє це горе. Тому що совість же є у багатьох людей. Насправді у більшості людей вона є із самого початку. Ну от вони починають її заливати. Заливали, заливали – не дуже виходить. Похмілля – усе ось це от. Якась "хороша" людина привезла в Москву кокаїн, і багато", – розповів Мурзагулов.
Він стверджує, що розповсюдження наркотиків у РФ – бізнес місцевих силовиків.
"Є ніби версія, що це все пов'язано якось і з російською державою. І навіть більше можу вам сказати. Велике вітання вам, мої друзі в погонах, які мене уважно дивляться. Любіть мене й далі. Отже, я знаю про те, що наркотрафік Росією здійснювали прокурори Російської Федерації", – заявив політтехнолог.
Саме тому, на думку журналіста, наркотрафік у Росії нікуди не подівся і під час коронавірусу.
"Усе чудово країною роз'їжджалося. Тому що цим займалися люди всі в погонах, яких не зупиняли і масочки не змушували надівати. Це все вони займалися", – повідомив він.
Пересиченість, уседозволеність і великі гроші російської еліти, зокрема, стали родючим підґрунтям для розповсюдження кокаїну в РФ, уточнив політтехнолог.
"Ну от уже не знають вони, яким ви...бом ще зайнятися, чим іще ніби себе розважити. Розумієте? Ну все в людей є. І, відповідно, цей кокаїн почав розходитися по всіх тих, хто хоч щось, там, заробляє. Тобто чорнильниці, там, миєш – тобі хтось уже заносить. У тебе, відповідно, є щось таке. І ти можеш зателефонувати комусь і почати долучатися до цього великого, так би мовити, зілля", – додав Мурзагулов.
Незабаром вживання кокаїну стало в РФ "дуже модним, популярним" явищем, заявив журналіст.
"Тобто почали довбити ніби всі ці кремлівські чиновники, які зверху спочатку, а потім це стало йти вниз – у регіони прийшло. І, відповідно, Росія у плані політичного бомонду – одна з країн, які споживають, мабуть найбільше кокаїну. Тому що я так часто це бачив", – поділився він.
Винятки, за спогадами політтехнолога, у владних колах були поодинокими.
"Просто, зрештою, стало дивно, коли бачиш якогось чиновника, якогось бонзу, якогось царька, якогось вождя чи якогось великого бізнесмена: вони всі також пов'язані з Кремлем і з адміністрацією [президента РФ" ], – який би не довбив. Розумієте? Тобто ніби: "А, він не довбе? Красень. А давно? Скільки? Тижнів зо два вже? Та ви що..." – розповів громадський діяч.
Він підсумував, що споживання кокаїну в Росії "реально стало епідемією".
"Чому вони на [президента України Володимира] Зеленського це вішають? Тому що вони такі: "А, чекай. Так він із нашого кола. Він же був у бомонді російському. Отже, теж, найімовірніше, довбе". Я думаю, що це віддзеркалення таке від самих себе відбувається у цьому випадку. Я не знаю, що Зеленський міг приймати з його графіком", – зазначив Мурзагулов.
Контекст:
За часів, коли Сергій Шойгу керував міністерством РФ у справах цивільної оборони, надзвичайних ситуацій та ліквідації наслідків стихійного лиха (1994–2012 роки), це відомство займалося незаконною діяльністю, зокрема перевезенням наркотиків. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман заявив колишній російський банкір, колишній друг президента РФ Володимира Путіна Сергій Пугачов. "Возили, як ми знаємо, кокаїн", – додав він.
Резонансною стала історія контрабанди кокаїну через російське посольство у Буенос-Айресі (Аргентина). У грудні 2016 року тодішній посол Росії в Аргентині Віктор Коронеллі виявив 12 валіз із наркотиками в будівлі посольської школи. У справі про переправлення наркотиків через диппошту в РФ було затримано трьох людей, в Аргентині – двох. У серпні 2018 року правоохоронці Аргентини спалили весь виявлений у посольській школі кокаїн. Чотирьом фігурантам цієї справи дали в Росії в січні 2022 року від 13 до 18 років колонії.