Колишній спічрайтер Путіна Галлямов: Путіну у відрядженнях готують приміщення, де все має бути чікі-пікі, а за Медведєвим тягають набір фетишів: його улюблені картини, вази, рожевих ведмежат G

За інформацією Галлямова, у Путіна й Медведєва різне ставлення до комфорту; за Медведєвим возять його "особисті фетиші"
Фото: EPA
Президент Росії Володимир Путін і колишній президент Росії Дмитро Медведєв суттєво відрізняються у своєму ставленні до комфорту, про що розповідали співробітники їхнього апарату, які супроводжували їх у відрядженнях. Про це в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман сказав російський політтехнолог Аббас Галлямов, який у 2008–2010 роках був одним зі спічрайтерів Путіна.

"Путін, знаєте, який комфорт любить? Усе має бути комфортно, неквапливо, так би мовити, гідно... Є різниця між комфортом, який любить Медведєв і Путін. Наприклад, Путін кудись їде у відрядження – і скрізь для нього готують якісь приміщення, де йому зручно буде розташовуватися. І там усе має бути просто чудово, чікі-пікі, але нічого такого надприродного. А Медведєв – за ним тягають його улюблені картини, умовно кажучи, якісь вази. Рожевих ведмежат, умовно. Ну, може, не рожевих ведмежат. Я зараз уже забув", – сказав Галлямов.

Політтехнолог зазначив, що не може згадати всіх подробиць про Медведєва, які йому розповідали, але точно знає, що той має "набір особистих фетишів, і за ним їх по всій країні тягають".

"Йому треба не просто черговий п'ятизірковий готель, президентський люкс, як у середньому готелі Mamilla в Єрусалимі. Ні, це має бути індивідуально, під нього треба підлаштувати. Його протокольники тягають це все за собою. Путін у цьому сенсі більш невибагливий, якщо так можна висловитися. Тобто зрозуміло, що, укрившись солдатським плащем, він у полі не спатиме, як [російський полководець Олександр] Суворов, але водночас і ведмежат за собою теж не тягає. Це особливість його підходу до комфорту", – сказав Галлямов.

Галлямов: Як закінчить Путін? Зараз ситуація настільки нестійка, що куля може покотитися в будь-якому напрямку. Не відкидаю, що це буде зовсім жорсткий варіант типу Чаушеску. Читайте повне інтерв'ю

Відео: Алеся Бацман / YouTube

Контекст:

Путін обіймає посаду президента Росії із 2000 року з перервою у 20082012 роках, коли він був главою уряду. У цей час президентом був Медведєв.

Із 2012-го до 2020 року Медведєв очолював російський уряд. 15 січня 2020 року Медведєв оголосив про те, що уряд іде у відставку. Новим прем'єром став Михайло Мішустін, а Медведєва призначили на новостворену посаду заступника голови Ради безпеки РФ.

2020 року в Росії ухвалили закон про обнулення президентських строків Путіна. Документ дає можливість Путіну залишитися на посаді глави держави до 2036 року.

За даними російського журналіста, автора книжки "Уся кремлівська рать" Михайла Зигаря, був момент, коли Медведєв "подумки зрадив" Путіна й захотів іти на другий строк. Через це, за його словами, стосунки між Медведєвим і Путіним погіршилися, оскільки Путін вирішив, що Медведєв становить для нього загрозу.