Компанія Pfizer заявила про ефективність своєї вакцини проти "британського" штаму коронавірусу

В Україні зафіксували два випадки "британського" штаму коронавірусу

Фото: depositphotos.com

Компанія Pfizer заявила, що під час вакцинації в Ізраїлі їхній препарат засвідчив ефективність на рівні 97% проти симптоматичних випадків COVID-19.

Компанія Pfizer заявила про ефективність своєї вакцини проти "британського" штаму коронавірусу. Про це 11 березня йдеться на сайті компанії.

За даними виробника, препарат Pfizer під час вакцинації в Ізраїлі засвідчив ефективність на рівні 97% проти симптоматичних випадків COVID-19 та 94% – проти безсимптомних випадків.

Водночас у понад 80% випадків, проаналізованих міністерством охорони здоров'я Ізраїлю, ішлося про штам коронавірусу B.1.1.7, який уперше виявили у Великобританії. У Pfizer заявили, що це доводить ефективність вакцини проти цієї мутації коронавірусу. Проведене нове дослідження підтвердило дані, надані владою Ізраїлю в лютому.

До того ж зазначають, що це дослідження не дало змоги оцінити, наскільки вакцина є ефективною проти штаму B.1.351, який уперше виявили в ПАР, через невелику кількість випадків зараження цим штамом в Ізраїлі.

Спалах коронавірусної інфекції виник наприкінці 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

У світі відомо про циркуляцію "британського", "південноафриканського" "бразильського" й "нігерійського" штамів коронавірусу SARS-CoV-2.

Два випадки "британського" штаму коронавірусу зафіксували й в Україні.

Про виявлення нового типу коронавірусу B.1.1.7, через який темпи поширення захворювання в деяких регіонах Великобританії різко зросли, 15 грудня 2020 року повідомив міністр охорони здоров'я Сполученого Королівства Метт Генкок. Головний санітарний лікар Британії, радник британського уряду з медицини Кріс Вітті говорив про високу швидкість поширення нового типу коронавірусу.

Повідомлення про новий штам коронавірусу в ПАР уперше з'явилося 18 грудня 2020 року. Цей штам поширюється швидше й сильніше вражає молодих і здорових людей. Саме ця мутація й спричинила другу хвилю COVID-19 у ПАР. Згідно з даними охорони здоров'я країни, приблизно 80–90% хворих на COVID-19 громадян Південної Африки заражені саме штамом 501Y.V2.

За даними американських Центрів з контролю та профілактики захворювань (CDC), уперше 18 грудня торік бразильську мутацію P.1 виявили в чотирьох мандрівників із Бразилії, яких тестували під час планового обстеження в аеропорту "Ханеда" (Токіо, Японія). 26 січня "бразильський" штам виявили у США. Перші випадки "бразильського" штаму SARS-CoV-2 також підтвердили у Великобританії.