"Конфлікт наростає". Президент Болгарії назвав "помилкою" можливе надання Україні снарядів

Питання надання Україні боєприпасів викликало заочну суперечку між Радевим (праворуч) і прем'єр-міністром Денковим (ліворуч)
Фото: EPA
Президент Болгарії Румен Радев заявив, що якщо уряд ухвалить рішення про приєднання країни до європейської ініціативи щодо надання Україні 1 млн снарядів, то "це буде помилкою". Про це Радев сказав 20 червня, його цитує "БНР – Българско национално радио".

Як зазначив політик, "конфлікт [в Україні] наростає" – "створює величезні ризики, виснажує наші економіки й соціальні системи".

На думку Радева, Болгарія "не повинна втручатися, надаючи зброю для війни в Україні", оскільки це нібито "не шлях до завершення конфлікту".

ЗМІ зазначає, що питання надання Україні боєприпасів спричинило заочну суперечку між Радевим і прем'єр-міністром Ніколаєм Денковим, який вважає, що Болгарія має дотримуватися своїх зобов'язань.

На початку червня новий міністр оборони Болгарії Тодор Тагарев заявляв, що допомога Україні триватиме, щоб вона могла деокупувати території.

6 червня парламент Болгарії затвердив коаліційний уряд на чолі з прем'єр-міністром Денковим.

Контекст:

На початку повномасштабної війни Росії проти України Болгарія офіційно відмовлялася постачати Україні зброю. Але 3 листопада 2022 року парламент схвалив надання військової підтримки Києву. 23 грудня у Болгарії повідомили про початок відправлення військової і військово-технічної допомоги в Україну.

20 січня 2023 року видання Welt опублікувало розслідування, згідно з яким Болгарія активно підтримувала Україну боєприпасами й дизельним паливом у перші місяці повномасштабної війни, хоча публічно виступала проти постачань.

6 березня портал Euractiv написав, що за останні два роки Україна отримала від Болгарії через треті країни зброї на мільярди доларів, водночас Болгарія не уклала жодної прямої угоди з Україною.

27 квітня на той момент в.о. глави МЗС Болгарії Ніколай Мілков заявив, що країна стикається з "безпрецедентними гібридними атаками з боку Росії".