Консул очікує доступу до затриманих українських журналістів у Білорусі – МЗС України
У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що українському консулу ще не надійшла офіційна інформація про затримання двох українських журналістів у Білорусі.
Консул очікує від білоруської сторони офіційного підтвердження факту затримання журналістів – громадян України в Мінську і доступу до них для надання первинної консульської допомоги. Про це 7 серпня повідомила пресслужба МЗС України.
"Сьогодні в Мінську затримали трьох журналістів, з яких двоє є громадянами України. За наявною інформацією, йдеться про Івана Гребенюка та Ірину Ромалійську", – ідеться в повідомленні.
Посольство України в Білорусі встановило контакт із представниками місцевих правоохоронних органів, повідомляють у релізі.
У готелі "Мінськ" у столиці Білорусі 7 серпня затримали штатних кореспондентів телеканала "Настоящее время" (проєкт "Радіо Свобода") Ромалійську, Баранюка та Івана Гребенюка.
Ромалійська – українська журналістка, веде головну інформаційну програму телеканала – "Вечер". Гребенюк – український журналіст, який працює у празькій редакції "Настоящего времени", Баранюк– росіянин, власний кореспондент телеканала у Санкт-Петербурзі.
Дострокове голосування на виборах президента Білорусі почалося 4 серпня. Воно відбуватиметься до 8 серпня включно. На 9 серпня заплановано основне голосування.
Головних конкурентів чинного президента Олександра Лукашенка – банкіра Віктора Бабарика і дипломата Валерія Цепкала – до участі у виборах не допустили. Бабарика та його сина Едуарда затримали в червні за обвинуваченням у фінансових махінаціях, Цепкало покинув країну і зараз перебуває в Україні. У зв'язку з цим штаби Бабарика та Цепкала вирішили об'єднатися зі Світланою Тихановською, дружиною блогера Сергія Тихановського. Його теж не допустили до виборів, але зареєстрували його дружину.
На підтримку об'єднаного штабу в Білорусі регулярно проводять масштабні мітинги. Один із них, який відбувся 31 липня, став наймасовішою політичною подією в країні за останні 10 років – його відвідало понад 63 тис. осіб.
Усього на пост глави держави претендує п'ять осіб: Лукашенко, Тихановська, співголова об'єднання "Говори правду" Андрій Дмитрієв, ексдепутатка Палати представників Анна Канопацька і лідер партії "Белорусская социал-демократическая Грамада" Сергій Черечень.