Країни ЮНЕСКО підписали першу в історії угоду щодо використання штучного інтелекту
"193 країни, що входять до складу ЮНЕСКО, схвалили історичний документ, який визначає загальні цінності й принципи, потрібні для запоруки безпечного розвитку та використання штучного інтелекту. [...] Уряди використовують штучний інтелект під час ухвалення рішень, а також у боротьбі з такими проблемами, як голод і зміна клімату. Водночас у ЮНЕСКО попереджають, що ця технологія потенційно здатна створити "безпрецедентні проблеми", – ідеться в повідомленні.
Затверджений членами організації документ "спрямований на створення правової інфраструктури задля забезпечення етичного розвитку технології штучного інтелекту".
"Світ потребує певних правил використання штучного інтелекту. Документ, який ми ухвалили, запроваджує першу у світі глобальну нормативну базу та покладає на держави відповідальність за її застосування", – пояснив гендиректор ЮНЕСКО Одрі Азулі.
У пресслужбі ООН розповіли, що в тексті угоди перераховано переваги штучного інтелекту та ризики його використання.
"У документі наголошено, що учасники угоди мають надавати перевагу методам, які могли б зробити штучний інтелект ефективним інструментом у боротьбі зі зміною клімату та соціальними катаклізмами", – зазначили в організації.
В ООН склали перелік сфер, де зокрема використовують штучний інтелект: бронювання рейсів, оформлення заявок на отримання банківської позики, бортові комп'ютери автомобілів, а також діагностування ракових захворювань і створення інклюзивного середовища для інвалідів.