Країни НАТО готуються об'єднати оборонно-промисловий комплекс, український ОПК буде інтегровано в натовський – Кулеба
Глави МЗС країн – членів НАТО підтримали ініціативу щодо необхідності розвитку оборонно-промислового комплексу (ОПК) країн ЄС і Альянсу як цілісного механізму. Про це 29 листопада у Брюсселі після засідання ради Україна – НАТО на рівні глав МЗС заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба. Відеозапис опубліковано у Facebook українського МЗС.
За словами Кулеби, така домовленість "не покладена на папір, але дуже чітко пролунала практично в усіх виступах".
"Це згода з ініціативою, яку висунула Україна певний час тому, про необхідність розвитку оборонно-промислового комплексу країн ЄС і НАТО як цілісного механізму. Це дуже важливо, – зазначив український міністр. – Жодна країна сама по собі […] не здатна задовольнити потреби України або власної держави у зброї і снарядах. Для того щоб вирішити цю проблему, потрібно, щоб НАТО і ЄС почали дивитися на свої оборонні індустрії, як на цілісний комплекс… Прибрали непотрібні регуляторні обмеження. [...] І сьогодні я вперше почув, що те, про що ми так довго говорили й закликали, зрезонувало, і вони вже говорять не лише про те, що будуть підтримувати свої оборонні компанії, а і про те, що треба дійсно створювати систему".
Кулеба наголосив, що лише цілісна система ОПК здатна задовольнити потреби України у війні.
Він навів слова глави МЗС Великобританії Девіда Кемерона про те, що "після засідання потрібно перетворити політичну волю на конкретні дії".
"Це реально пролунало сьогодні практично від кожного міністра", – вказав Кулеба.
Він додав, що український ОПК унаслідок цих зусиль буде інтегровано в натовський.
Контекст:
Після засідання ради Україна – НАТО на рівні міністрів закордонних справ Кулеба розповів, що йому дали запевнення, що допомогу Україні збільшуватимуть.
Говорячи про обіцяний Україні 1 млн боєприпасів від ЄС, глава МЗС зазначив, що "колеги переоцінили технічну можливість країн виготовити, знайти й закупити ці снаряди". Українська сторона "б'є у дзвони", додав Кулеба.
Раніше, 31 серпня, президент України Володимир Зеленський повідомив, що транснаціональна компанія BAE Systems, яка діє в галузях безпеки, виробництва зброї та аерокосмічній сфері, відкриває представництво в Україні.
На початку жовтня в Мінстратегпромі України анонсували спільне з британською компанією виробництво гаубиць у 2024 році. Також у жовтні німецький оборонний концерн Rheinmetall та "Українська оборонна промисловість" (колишній "Укроборонпром") утворили спільне підприємство, яке здійснюватиме обслуговування і ремонт техніки, доправленої партнерами Україні. Крім того, на цьому підприємстві відбуватиметься локалізація виробництва провідних зразків техніки Rheinmetall AG, розповіли в уряді.