Країни ОПЕК+ домовилися збільшити видобування нафти в лютому
3 січня ОПЕК переглянула прогноз на перший квартал 2022 року. Згідно з новим прогнозом, пропозиція нафти на світовому ринку в січні – березні цього року перевищить попит на 1,4 млн барелів на добу. За попереднім прогнозом, перевищення пропозиції над попитом має становити 25%, зазначає "Укрінформ".
Віцепрем'єр-міністр Росії Олександр Новак розповів, що учасники зустрічі розглянули три базові сценарії розвитку ситуації на ринку 2022 року – негативний, оптимістичний та базовий, повідомило РБК.
"Ми виходимо з того, що поки є невизначеності, пов'язані з поширенням штаму [коронавірусу] "Омікрон". Проте спостереження та аналіз засвідчують, що попри великий рівень заражень рівень госпіталізацій досить низький і це не впливає на зниження попиту. Тому ми вважаємо, що треба й далі виконувати зобов'язання, які ОПЕК+ брала на себе в межах підвищення видобування", – наголосив він.
За його словами, РФ до лютого відновить 1,7 млн барелів видобування з 2 млн, які було скорочено влітку 2020 року.
Контекст:
На зустрічі вирішили провести наступну нараду міністрів країн ОПЕК та країн, які не входять до ОПЕК, 2 лютого.
За підсумками 2020 року у зв'язку з рекордним падінням попиту на сировину через пандемію коронавірусу і спричинене цим зупинення промисловості ціни на Brent знизилися на 21,86%. Протягом року нафту цієї марки торгували в діапазоні $15,98–71,75 за барель.
У грудні 2020 року учасники угоди домовилися підвищити нафтовидобування на 500 тис. барелів на добу із січня 2021 року. 5 січня учасники ОПЕК домовилися, що в лютому та березні 2021 року видобування залишиться на рівні 22,1 млн барелів на добу, що відповідає рівню видобування в січні. Водночас Саудівська Аравія погодилася добровільно скоротити видобування на 1 млн барелів на день.
18 липня 2021 року країни ОПЕК+ домовилися про підвищення нафтовидобування із серпня на 400 тис. барелів на добу щомісяця.