Кремль дедалі більше втягує населення РФ у війну – британська розвідка
Спецслужби зазначають, що в середині липня Держдума вже підвищила максимальний вік призову з 27 до 30 років, водночас зберігши нижню межу 18 років. Якщо призовників не відправляють на війну в Україну, як стверджує влада РФ, то додаткові призовники точно звільняють професійних і мобілізованих військовослужбовців від інших обов'язків на території країни-окупанта, ідеться в повідомленні.
Окрім того, 24 липня президент РФ Росії Володимир Путін підписав закон, що передбачає підвищення верхнього обмеження для призову в резерв: тепер старших офіцерів можуть мобілізувати до 70 років. У розвідці стверджують, що саме резервісти забезпечили "часткову мобілізацію" восени 2022 року і зараз можуть поповнити підрозділи, які вторглися в Україну.
"Підвищення шансів бути мобілізованим на війну, атаки безпілотників на Москву, винятковий рівень внутрішніх репресій і нещодавній заколот [визнаної злочинною організацією російської ПВК] "Вагнер" підкреслюють нездатність російської держави ізолювати населення від війни", – написано у звіті.
Контекст:
21 вересня 2022 року президент країни-агресора РФ Володимир Путін оголосив "часткову" мобілізацію в Росії для поповнення військ, що вторглися в Україну. 28 жовтня міністр оборони РФ доповів Путіну про її завершення.
7 грудня Путін заявив, що у продовженні мобілізаційних заходів у РФ "немає потреби". За його словами, 150 тис. мобілізованих росіян перебувають у резерві, ще 150 тис. скерували до зони бойових дій в Україні. Водночас юридично мобілізації у РФ не припиняли, оскільки Путін не підписував указу про її завершення.
У березні 2023 року представник ГУР Міноборони України Андрій Юсов повідомляв, що Росія щомісяця мобілізовує по 20 тис. осіб. Зокрема, загарбники проводять мобілізацію на тимчасово окупованих територіях України.
24 березня Bloomberg написало, що Росія планує мобілізувати 400 тис. осіб для стримування контрнаступу ЗСУ, зробивши водночас акцент на нібито добровольцях.