Квіташвілі: Чи вербувало молодих реформаторів із Грузії ЦРУ? Ні, а якби навіть і вербували – ну що потім робити? G

Квіташвілі: У мене був шок після нашого університету, що у Штатах треба щодня вчитися
Фото: Сергій Крилатов / Gordonua.com

Екс-міністр охорони здоров'я Грузії Олександр Квіташвілі в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитру Гордону заявив, що американці вкладали гроші в освіту людей у Грузії, але не намагалися вербувати.

Екс-міністр охорони здоров'я Грузії Олександр Квіташвілі в ефірі авторської програми засновника видання "ГОРДОН" Дмитра Гордона на каналі "112 Україна" заявив, що США не робили реформ у Грузії, однак вклали багато грошей в освіту грузинів, які завдяки цьому навчилися жити по-іншому.

Квіташвілі розповів, що сам поїхав учитися за програмою Франкліна, а разом із ним освіту у США здобували українці та уродженці інших республік СРСР.

"Тоді приблизно 300 осіб набрали за допомогою різних тестів... Це була перша партія людей, які поїхали вчитися в найкращих вишах Америки, починаючи з Берклі і закінчуючи Колумбійським університетом тощо. У Грузії це прижилося, з 92-го року така програма працювала, потім інші програми почалися", – зазначив він.

За словами екс-міністра, навчання в американських вишах мало значний ефект, тому що, живучи у віці від 20 до 25 років у США, молоді люди увібрали багато нового.

"Спочатку ми почали думати, як вони, потім учитися, а потім працювати... У мене був шок після нашого університету, який я дуже люблю, що у Штатах треба щодня вчитися, а не гуляти цілий семестр, а потім три дні готуватися до іспиту і його складати. Із тобою дружать за межами класу, а на іспиті ніхто не дасть списати. Тепер для мене голлівудська культура з їхніми Міккі Маусом, "Кока-колою" тощо набагато ближча, ніж "Маша і Ведмідь": я навіть не знаю, що це таке і що таке російська попса", – зазначив він.

На запитання, чи намагалося вербувати молодих людей ЦРУ, Квіташвілі відповів негативно.

"Ніхто до нас не приходив, ні про що не просили... А якби навіть і вербували – ну що потім робити?" – підкреслив екс-міністр.

Квіташвілі: Гарний хірург у Грузії має зарплату 15–20 тисяч доларів на місяць і більше. Читайте повний текст інтерв'ю

Квіташвілі обіймав посаду міністра охорони здоров'я, праці та соціального захисту Грузії (2008–2010). У грудні 2014 року його було призначено на посаду міністра охорони здоров'я України.

За нього в Україні почали закуповувати ліки через міжнародні організації (ЮНІСЕФ, ПРООН і Crown Agents) і було підготовлено реформаторський пакет законопроектів, якого Верховна Рада так і не підтримала. Перший заступник Квіташвілі Олександра Павленко зазначала, що провести реформи "через такий популістський орган, як парламент", найчастіше не вдається.

У 2015 році комісія з 28 осіб, включно з 15 нардепами, провела службове розслідування і визнала дії Квіташвілі на посаді міністра неефективними. У відповідь він звинувачував депутатів у корупції та лобіюванні чужих інтересів.

Квіташвілі подав у відставку влітку 2015 року, але парламент її не прийняв, тому він пішов разом із Яценюком у квітні 2016-го. Після звільнення Квіташвілі заявляв, що не має наміру відмовлятися від українського громадянства і покидати Україну.