Латиніна: Чи буде в Росії переворот? Ця гризня вже починається
"Чи буде в Росії переворот? Уже ця гризня починається. У нас тут дві "гідні" людини (одну звати [глава Чечні Рамзан] Кадиров) раптом сказали, що у [втраті] Лимана [Донецької області] винуватий генерал [ПС РФ Олександр] Лапін. Йому якийсь військовий кореспондент відповідає, що генерала Лапіна в Лимані не було. Нагадаю, що генерал Лапін – той товариш, який своєму сину Денисові Лапіну начепив чергові зірочки за те, що той занапастив половину свого танкового полку, який, я так розумію, той кинув у наступ саме для того, щоб здобути зірочки. Кругообіг полків і зірочок у природі. Типова російська історія", – зазначила Латиніна.
Вона нагадала, що ще на самому початку війни "дуже правильну річ" сказав Геннадій Гудков: коли почнуться справжні невдачі, то всі в російському керівництві звалюватимуть одне на одного провину і "одне на одного показуватимуть пальцем".
Окрім того, письменниця підкреслила "цікавий момент" у поведінці "парочки Кадиров – Путін". Глава Чечні, за її спостереженнями, "своїх військ зовсім не витрачає, натомість знімає "тік-токи" – а Путін "настільки слабкий", що не реагує.
Примітним вона вважає і "перетворення" бізнесмена Євгена Пригожина, який раніше намагався не привертати до себе уваги, а тепер робить публічні заяви, зокрема визнав свій зв'язок із ПВК "Вагнер".
"І, звісно, це додаткова проблема, бо Путін ще й на це може подивитися і може сказати: "Шось у мене тут... Треба показати свої ядерні яйця не лише американцям, не лише українцям, а й усім цим, які почали раптом дивно поводитися", – додала Латиніна.
Російський публіцист Олександр Невзоров, який набув українського громадянства, в інтерв'ю засновнику проєкту "ГОРДОН" Дмитрові Гордону також зауважив, що Кадиров і Пригожин останнім часом значно посилили свій вплив, а у країні діють приватні армії й на руках у росіян багато зброї, тому після закінчення війни на території України вона спалахне на території Росії.
"Закінчення російсько-української війни не означатиме кінець війни як такої. Війна почнеться в Росії. Війна за владу", – спрогнозував журналіст.
Водночас Гудков в інтерв'ю головній редакторці інтернет-видання "ГОРДОН" Олесі Бацман висловив думку, що саме в Кадирова і Пригожина шанси прийти до влади у РФ невисокі.
"Мені здається, Пригожин – ні. [Глава Чечні Рамзан] Кадиров і Пригожин ні з ким узагалі не домовлятимуться. Навіть, я думаю, ще із [главою Радбезу РФ Миколою] Патрушевим можуть домовлятися [у США про усунення Путіна й заміну на того чи іншого наступника в обмін на гарантії безпеки для оточення президента РФ], але тільки не із Пригожиним і не з Кадировим. По-перше, вони й не можуть – ні Кадиров, ні Пригожин – змістити Путіна жодним чином. А ось такі люди на кшталт Патрушева і наближені до нього: Сєчин чи хто завгодно, хтось із його обойми, із його когорти – ті можуть дістати індульгенцію. Дуже просто", – стверджує Гудков.
Він додав, що, як йому здається, "Путін ніякому наступнику добровільно не передаватиме владу".
Латиніна: Путін влип, йому кінець. Повна версія інтерв'ю
Контекст:
Критика на адресу Лапіна та інших російських воєначальників пролунала після того, як 1 жовтня українська армія повернула контроль над Лиманом. Перед цим російські війська в цьому районі потрапили в оточення.
Аналітики американського Інституту дослідження війни (ISW) вважають, що критика військового командування з боку Кадирова і Пригожина підірвала авторитет Путіна. "Їхні заяви 1 жовтня вплинули на російський інформаційний простір. Разом вони зламали кремлівський наратив, який намагався пом'якшити удар поразки навколо Лимана", – зазначили експерти.
В ISW, окрім того, вважають, що через прорахунки на полі бою та мобілізацію, а також після заяв Кадирова і Пригожина, Путін зіткнувся з розколом між військовими, патріотами і блогерами (унаслідок того, що блогери підтримали критику на адресу військового керівництва). Усі ці групи осіб, на думку експертів ISW, можуть почати розповсюджувати інформацію про те, що президент РФ не повністю контролює.
Згідно з інформацією, наданою американською розвідкою, член найближчого оточення Путіна останніми тижнями безпосередньо висловлював російському президентові свою незгоду з його діями на війні в Україні. Про це 7 жовтня повідомило видання The Washington Post, зазначивши, що ім'я людини з оточення Путіна відоме американській розвідці, але журналістам його не назвали.