Латвія побудувала вже 36 км паркану на кордоні з Білоруссю

Проєкт передбачає будівництво паркану на кордоні Латвії та Білорусі завдовжки 173 км
Фото: depositphotos.com

У межах першої черги будівельних робіт на латвійсько-білоруському кордоні із серпня 2022 року до кінця січня цього року побудували 36,1 км постійної огорожі. Про це 4 лютого повідомило Delfi з посиланням на керівну компанію Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ).

Було вирубано дерева на ділянці завдовжки приблизно 82 км із передбачених у межах першої черги 85,8 км. Загалом у цей час будівельні роботи відбуваються на 75 км із 82 км кордону, очищеного від дерев.

Як раніше повідомив голова правління VNĪ Ренарc Грішкевічc, у міру збільшення площі вирубки й завершення інфраструктурних робіт будівництво огорожі прискориться вп'ятеро – до 1 км на день.

Проєкт передбачає будівництво паркану на кордоні завдовжки 173 км. Першу ділянку завдовжки 85,8 км, як очікують, буде завершено до весни цього року, а другу – завдовжки 63,9 км – навесні 2024 року. Паралельно з реалізацією перших двох черг будівництва розробляють технічну специфікацію для третьої черги.

Контекст:

Про будівництво стіни на кордоні з Білоруссю Латвія заявила у вересні 2021 року. Причиною цього став потік нелегальних мігрантів із РБ. Побудувати паркан також вирішили уряди Литви й Польщі.

У Литві вважають, що Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, навмисне послабив контроль над кордоном зі свого боку. У міноборони Литви заявляли, що Білорусь інструктує нелегалів на кордоні.

Президенти Литви, Латвії, Естонії й Польщі Гітанас Науседа, Егілс Левітс, Керсті Кальюлайд та Анджей Дуда під час зустрічі у Києві 23 серпня 2021 року випустили спільну декларацію. У заяві міграційну кризу на кордоні з Білоруссю вони назвали "політично керованою гібридною операцією, яку здійснює режим Лукашенка", у якій "експлуатують беззахисних громадян третіх країн". Її мета – "відвернути увагу від порушень прав людини і громадянина з боку режиму".