Лавров: Нещодавно США вкотре ввели якісь "санкції". Чи збираються вводити – я вже перестав стежити
За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, ті, хто у США зараз пробує диктувати політику на російському напрямі, щосили намагаються не допустити виконання однієї з передвиборчих обіцянок президента США Дональда Трампа про нормалізацію відносин між Москвою і Вашингтоном.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив в інтерв'ю в'єтнамському телеканалу VTV і китайським телеканалам CCTV та Phoenix, розшифрування якого опубліковано 24 лютого на сайті МЗС Росії, що він перестав стежити за санкціями США.
"Ті, хто у США зараз пробує диктувати політику на російському напрямі, щосили намагаються не допустити виконання однієї з передвиборчих обіцянок президента Дональда Трампа, а саме про нормалізацію відносин між Москвою і Вашингтоном, не хочуть жодних поліпшень. Вони хочуть тільки погіршення. Нещодавно вкотре вони ввели якісь "санкції". Чи збираються вводити – я вже перестав стежити. Причому вводять "санкції" (в їхньому розумінні "карають") за одне й те саме. Зокрема, уже кілька разів через те, що люди, які живуть у Криму, жахнувшись від тієї влади, яка прийшла в Києві завдяки підтримці самих США і Євросоюзу, тому що ця влада обіцяла викорінювати росіян у Криму, проголосували за возз'єднання з Росією. Ось за це вводять якісь санкції "як покарання та науку". Сумно", – заявив Лавров.
За словами міністра, президент Росії Володимир Путін сказав у своєму посланні Федеральним зборам 20 лютого 2019 року, що РФ "відкрита для конструктивного діалогу".
"Зрозуміло, на основі рівноправності, взаємної вигоди, а не за принципом "вчителя та учня". Так не можна розмовляти з жодною країною, тим більше з Російською Федерацією. М'яч – на боці США. Не знаю, наскільки цей м'яч може "летіти", наскільки вони хочуть "перекидати" його на наш бік, як вони це можуть зробити, чи "долетить" м'яч – мені важко сказати. Ми, повторюю, відкриті до конструктивного діалогу, щойно США будуть готовими до такої самої рівноправної розмови, до вирішення проблем на основі балансу інтересів, а не на основі ультиматумів", – додав глава МЗС Росії.
США неодноразово вводили проти Росії різні економічні обмеження за агресію проти України, втручання в американські вибори, співробітництво з Іраном і КНДР в ядерній і ракетній сферах. Режим санкцій щодо РФ регулює, зокрема, закон "Про протидію супротивникам Америки за допомогою санкцій" (CAATSA), який у серпні 2017 року схвалив президент Дональд Трамп.
26 вересня 2018 року США запровадили санкції проти 12 російських компаній. У міністерстві торгівлі США заявили, що дії цих компаній суперечать національній безпеці і зовнішньополітичним інтересам Сполучених Штатів.
13 лютого 2019 року американські сенатори від Республіканської партії Ліндсі Грем і Корі Гарднер, а також їхні колеги з Демократичної партії Роберт Менендес, Бен Кардін і Джин Шахін підготували оновлений законопроект про захист американської безпеки від кремлівської агресії (DASKА).
Сенатори пропонують, зокрема, запровадити обмеження проти російських банків, які підтримують зусилля РФ із підриву демократичних інститутів в інших країнах, а також проти російського кіберсектору й суверенного боргу.
Проектом передбачено також запровадження санкцій проти 24 співробітників Федеральної служби безпеки РФ у відповідь на затримання й арешт 24 українських моряків.
Попередню версію DASKА сенатори оприлюднили в серпні минулого року. Грем називав документ "законопроектом про санкції з пекла". Сенат США його не розглядав.