Лавров пов'язав масові вбивства, скоєні російськими окупантами в Бучі, зі зривом мирних переговорів РФ та України

Лавров поскаржився, що Україна на переговорах із РФ категорично відмовляється обговорювати "денацифікацію" і "демілітаризацію"
Фото: EPA
Глава МЗС РФ Сергій Лавров масові вбивства мирних громадян у Бучі під Києвом, скоєні російськими військовими під час окупації міста, назвав "брехливою провокацією".

Про це він сказав у відеокоментарі ЗМІ, опублікованому 5 квітня в Telegram МЗС РФ.

"Виникає питання: у чому причина цієї відвертої, брехливої провокації, правдивість якої виправдати просто неможливо? Ми схильні думати, що причина полягає в бажанні знайти привід зірвати переговори, які ведуть, – зазначив Лавров. – Українська сторона вже після Стамбула стала відігравати назад, намагалася висувати все нові умови, а щойно західні ЗМІ розігнали "фальшивку" про місто Бучу, українські перемовники спробували взагалі перервати переговорний процес".

Глава МЗС РФ повідомив, що Україна на переговорах категорично відмовляється обговорювати "денацифікацію", "демілітаризацію" і нібито "проблему" російської мови.

Водночас Лавров заявив, що РФ не погодиться виводити свої війська, щоб потім в Україні відбувався референдум про позаблоковий статус країни.

"Дуже велика ймовірність є того, що, коли ратифікація, цей референдум дасть негативний результат, переговорний процес доведеться починати наново", – аргументував російський міністр.

Президент України Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання про переговори з Росією після звірств російських військ у Бучі, не відкинув, що "може так статися, що не буде зустрічі".

Водночас глава Української держави не уточнив, яку саме зустріч має на увазі – делегацій двох країн (востаннє вони зустрічалися 29 березня в Туреччині) чи свою із главою Кремля Володимиром Путіним, організацію якої зараз обговорюють.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюють)

Контекст:

Після звільнення Київської області від російських окупантів, про яке Міністерство оборони України оголосило 2 квітня, у населених пунктах регіону знайдено сотні вбитих мирних жителів, зокрема зі зв'язаними руками. Зокрема, багато загиблих від рук окупантів виявили в Бучі, до якої російські військові зайшли в перші дні війни, що почалася 24 лютого.

Генпрокурорка Ірина Венедіктова повідомила, що з території Київської області вивезли 410 тіл убитих мирних жителів.

Секретар Бучанської міськради Тарас Шаправський ще 31 березня говорив, що в Бучі за час окупації приблизно 250 людей убили росіяни. Він підкреслював, що окупанти в місті поводилися по-варварськи: убивали беззбройних мирних людей, ґвалтували жінок, навіть дівчаток 12–15 років, а також займалися в Бучі масовим мародерством.

Після того, як на звільнену територію дістали доступ журналісти, світ облетіли фотографії, на яких видно, що тіла загиблих у Бучі, зокрема, лежать просто на дорозі. Росія заперечує злочини своїх військових, але супутникові знімки підтверджують, що на одній із вулиць Бучі – Яблунській – тіла загиблих почали з'являтися задовго до відходу окупантів.

4 квітня ГУР Міноборони України опублікувало список російських окупантів (дати народження, їхні паспортні дані та військові звання), які скоювали злочини проти мирних жителів Бучі. За даними розвідки, у місті здійснювали масові вбивства і тортури мирних жителів військовослужбовці 64-ї окремої мотострілецької бригади 35-ї загальновійськової армії збройних сил РФ. 5 квітня у ГУР повідомили, що їх повертають в Україну для залякування жителів населених пунктів або для швидкої "утилізації" непотрібних свідків.