Лавров про відносини РФ і ЄС: Готові відновити діалог без ультиматумів і вимог покаятися
Росія не буде "просити" Європейський союз змінювати санкційну політику, запевнив міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров.
Санкційний режим проти Росії є "безвихідною лінією" і шкодить Європейському союзу. Про це 13 лютого в Москві міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив за підсумками зустрічі з бельгійським колегою Дідьє Рейндерсом, повідомила прес-служба російського МЗС.
"Є оцінки авторитетних дослідницьких структур про те, що ті, хто вводять санкції, страждають від цього більше. Але, як ми вже неодноразово говорили, не будемо нікого просити змінювати цю політику. Розраховуємо, як неодноразово підкреслював президент Росії Володимир Путін, що здоровий глузд переможе", – сказав Лавров.
За його словами, у "західному таборі є невелика, але агресивна меншість, яка намагається не дозволити нормалізувати відносини з РФ".
"Дуже часто в цієї меншості йдуть на поводі. Досі ми це спостерігаємо. Але завжди готові до того, щоб відновити рівноправний взаємошанований взаємовигідний діалог без ультиматумів, вимог покаятися і попросити вибачення. Ми всі свої дії відкрито пояснили на основі міжнародно-правових норм. Усі ті, хто хоче нас почути, почули", – запевнив дипломат.
Лавров визнав, що розмовляв із главою МЗС Бельгії Рейндерсом про Україну і Крим.
"Усе більше західних політиків, зокрема парламентарі Бельгії та інших країн Євросоюзу, відвідує Республіку Крим і Севастополь – суб'єкти Російської Федерації. Усі ті, хто хоче дійсно зрозуміти, що там відбувається, можуть це зробити безпосередньо, поїхати туди і своїми очима подивитися, що і як, а не критикувати дистанційно", – резюмував глава МЗС РФ.
Росія після незаконного референдуму 16 березня 2014 року анексувала Крим і Севастополь. Приєднання півострова до РФ не визнають Україна та більшість країн світу.
У квітні того самого року на сході України почався збройний конфлікт. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей.
Через ці події західні країни, зокрема США, Канада, Японія та держави Євросоюзу, запровадили санкції щодо Росії. Їх кілька разів продовжували і посилювали.