Лідер Китаю вперше за 30 років відвідав Тибет
Як зазначає BBC, це перший офіційний візит китайського лідера в політично неспокійний Тибет за останні 30 років.
Голова КНР перебував у Тибеті із 21-го до 23 липня, але державні ЗМІ повідомили про візит після його завершення. Візит було приурочено до 70-річчя угоди, яка встановила контроль Китаю над Тибетом. Духовний лідер Тибету Далай-лама говорив, що його змусили підписати документ, і відтоді він відмовився від нього, підкреслює The Guardian.
Спочатку голова Китайської Народної Республіки прибув на південний схід країни, а потім залізницею вирушив до столиці автономної області Тибету Лхасу. Там він відвідав палац Потала – традиційний дім Далай-лами.
Global Times зазначає, що під час візиту в столицю Тибету Лхасу китайський голова цікавився роботою щодо етнічних та релігійних питань, а також захистом тибетської культури. BBC уточнює, що багато тибетців звинувачують Пекін у релігійних репресіях і руйнуванні їхньої культури. Тибетські ченці на знак протесту проти гноблення їхнього народу влаштовували публічні самоспалення.
Востаннє Сі Цзіньпін відвідав регіон 10 років тому на посаді віцеголови КНР. Останнім китайським лідером, який офіційно відвідав Тибет, був Цзян Цземінь у 1990 році.
Контекст:
Тибет – це автономний район на південному заході Китаю. Він має власний Народний уряд і Народний конгрес, але контролює їх Комуністична партія. Тибет здобув незалежність 1912 року, проте 1951 року Китай відновив своє правління.
У 1959 році в Тибеті спалахнуло масштабне антикитайське повстання. Повсталі тибетці виступили за відновлення незалежності і проти китаїзації Тибету. Повстання було придушено, а Далай-лама і тисячі його прибічників утекли. Відтоді китайська влада вважає його сепаратистом. У 1965 році Тибет дістав автономію у складі КНР.
Багато тибетців у вигнанні обвинувачують Пекін у релігійних репресіях і руйнуванні їхньої культури. Уряд КНР відкидає обвинувачення і заявляє, що Тибет значно розвинувся під його владою.