Лідер Нагірного Карабаху попросив Путіна про допомогу в урегулюванні воєнного конфлікту
"Глава" невизнаного Карабаху Араік Арутюнян закликав президента РФ Володимира Путіна зробити все можливе для припинення бойових дій і відновлення політичних процесів у Нагірному Карабасі.
Лідер невизнаної Нагірно-Карабаської республіки Араік Арутюнян попросив президента Росії Володимира Путіна допомогти у припиненні воєнного конфлікту. Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.
Арутюнян згадав усю історію російсько-карабаських відносин і зазначив, що на всіх етапах урегулювання вірменсько-азербайджанського конфлікту "Росія неухильно дотримується положень міжнародного права і мирного врегулювання конфлікту на основі принципу незастосування сили та погрози силою".
"Ми високо цінуємо активні зусилля Росії і ваш особистий внесок, спрямовані на зупинення широкомасштабних воєнних дій та агресії Азербайджану проти Арцаха (Нагірний Карабах вірменською. – "ГОРДОН"), – зазначив Арутюнян.
Він назвав дії Азербайджану геноцидом.
"Ви є людиною і керівником, що має величезний особистий авторитет у світі й нашому регіоні. Прошу вас зробити все можливе для припинення бойових дій та відновлення політичних процесів у зоні азербайджансько-карабаського конфлікту", – додав лідер невизнаної республіки.
1991 року Нагірний Карабах за підтримки Вірменії оголосив про незалежність від Азербайджану. Це призвело до бойових дій, які тривали до 1994 року. Збройний конфлікт завершився підписанням Бішкекського протоколу про перемир'я і припинення вогню, але час від часу між сторонами виникають збройні сутички. За час конфлікту в регіоні загинуло більше ніж 30 тис. осіб. Азербайджан вважає Нагірний Карабах окупованою Вірменією територією.
27 вересня 2020 року в Нагірному Карабасі спалахнув наймасштабніший протягом останніх років конфлікт. Міністерство оборони Азербайджану звинуватило Вірменію в "масштабній провокації", обстрілі позицій азербайджанської армії й оголосило про початок "стрімкого контрнаступу". Вірменська влада, зі свого боку, заявила, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах. Під час конфлікту сторони використовують танки, важку артилерію й авіацію. Повідомляли про загиблих і поранених військовослужбовців та мирних жителів.
Воєнний стан ввели як у Вірменії, так і в окремих районах Азербайджану. Обидві країни, що беруть участь у конфлікті, оголосили мобілізацію.
9 жовтня під час переговорів у Москві представники Азербайджану та Вірменії домовилися про припинення вогню в Нагірному Карабасі з 12.00 10 жовтня. Однак після настання перемир'я обидві сторони звинуватили одна одну в його порушенні. Згодом президент Азербайджану Ільхам Алієв кілька разів повідомляв про взяття під контроль Баку населених пунктів у Нагірному Карабасі.