Лідери країн ОДКБ підписали угоду про співпрацю між військовими органами

До ОДКБ входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан
Фото: odkb-csto.org

Лідери Організації Договору про колективну безпеку (ОДКБ) за підсумками сесії ради колективної безпеки 16 вересня в Душанбе підписали угоду про співпрацю між військовими органами. Про це йдеться на сайті ОДКБ.

"Документ регламентує створення механізму співробітництва компетентних органів держав – членів ОДКБ: військової поліції, військового слідства, військової прокуратури, військових судів (трибуналів) у кримінальних та адміністративних справах щодо осіб, які входять до складу формувань сил і засобів системи колективної безпеки", – ідеться в заяві.

Також сторони підписали документи про розвиток миротворчого потенціалу ОДКБ.

"Підписано протокол про внесення змін до угоди про миротворчу діяльність ОДКБ від 6 жовтня 2007 року. Ці зміни передбачають можливість залучення миротворчих сил ОДКБ у миротворчих операціях під егідою ООН через "координувальну державу – члена ОДКБ", – ідеться в декларації.

У сесії брали участь прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян, Олександр Лукашенко, який називає себе президентом Білорусі, президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв, президент Киргизстану Садир Жапаров, президент Росії Володимир Путін і президент Таджикистану Емомалі Рахмон.

Контекст:

Договір про колективну безпеку підписали 15 травня 1992 року в Ташкенті. Зараз до ОДКБ входять Росія, Вірменія, Білорусь, Казахстан, Киргизстан і Таджикистан. Мета організації – зміцнення міжнародної та регіональної безпеки, а також захист територіальної цілісності й суверенітету держав-членів.

Як пише "РИА Новости", наступна сесія ради колективної безпеки відбудеться наприкінці цього року в Єревані.