Літак "Белавиа" кружляє біля Бреста. Білоруські ЗМІ пишуть, що його не пускають у повітряний простір Польщі

За даними сервісу Flightradar24, борт "Белавиа" кружляє в районі Бреста
Фото: Belavia - Belarusian Airlines / Facebook
Літак білоруської компанії "Белавиа", який прямував із Мінська в Барселону, 26 травня не зміг покинути повітряний простір Білорусі. Про це повідомив сайт Onliner.

За даними сервісу Flightradar24, борт кружляє в районі Бреста. Літак долетів до кордону Білорусі та Польщі й не зміг покинути територію Білорусі.

Скріншот: flightradar24.com

"Одна з версій – літак могла не пропустити польська сторона", – пише Onliner.

Журналісти звернулися по коментар до пресслужби "Белавиа".

"Намотує кола над Кобрином, щоб скинути паливо і мати допустиму масу приземлення", – припускають журналісти Telegram-каналу NEXTA.

На сайті "Белавиа" поки немає інформації про рейс Мінськ – Барселона. Сьогодні компанія опублікувала дві новини. Першу – про те, що Литва анулювала дозвіл на польоти з Білорусі. Друге повідомлення присвячене забороні польотів до Швеції до 30 жовтня 2021 року.

Польський авіарегулятор повідомив агентству "РИА Новости", що борт "Белавиа" не допустили до повітряного простору Польщі.

Інший літак білоруської авіакомпанії сьогодні дістав дозвіл на проліт над Польщею. Про це в Telegram повідомило "Еврорадио".

"Літак "Белавиа", що летів до Варшави, усе ж зміг увійти до повітряного простору Польщі. Інший літак компанії, який летить до Барселони, уже на сьомому колі над Брестською областю", – уточнили журналісти.

Європейське агентство авіаційної безпеки (EASA) 26 травня рекомендувало авіакомпаніям ЄС уникати повітряного простору Білорусі у зв'язку з приземленням літака Ryanair із білоруським опозиціонером Романом Протасевичем на борту.

Контекст:

Винищувач білоруських ВПС 23 травня за дорученням Олександра Лукашенка, що вважає себе президентом Білорусі, було піднято "для супроводу" літака Ryanair, який прямував з Афін до Вільнюса. Влада Білорусі стверджувала, що причиною приземлення в Мінську стало повідомлення про замінування судна (згодом вибухових речовин на борту не виявили).

Після перевірки білоруські спецслужби зняли з рейсу і затримали Протасевича і його дівчину Софію Сапегу (у Мінську з літака зійшло ще кілька людей, у Ryanair підозрюють, що це були агенти КДБ Білорусі).

Як розповіли пасажири, Протасевич запанікував, коли дізнався про приземлення літака в Мінську. Коли його розпочали обшукувати й пасажири запитали в нього, що відбувається, той відповів: "Тут на мене чекає смертна кара". Видання TUT.BY уточнило, що журналіста в Білорусі обвинувачують за трьома статтями Кримінального кодексу, найсуворіше покарання за інкримінованими статтями – 15 років позбавлення волі (організація масових заворушень).

Протасевич увечері 24 травня записав відео, у якому сказав, що перебуває в СІЗО №1 у Мінську і дає свідчення "за фактом організації масових заворушень у Мінську".

Країни ЄС, США, КанадаУкраїна та інші держави засудили дії влади Білорусі й закликали негайно звільнити затриманих.

Глави країн Євросоюзу 25 травня домовилися про розширення санкцій проти Білорусі через затримання Протасевича. Напередодні Європейська рада закликала заборонити білоруським авіакомпаніям використовувати повітряний простір європейських країн.

Кабінет Міністрів України ухвалив рішення припинити авіасполучення з Білоруссю з 26 травня. МЗС Білорусі надіслало Україні ноту протесту через це "обурливе рішення".

Паблік NEXTA, головним редактором якого був Протасевич, здобув широку популярність улітку минулого року завдяки висвітленню і координації протестів, які почалися після оголошення результатів виборів президента країни.