OCCRP назвав Лукашенка людиною року у сфері корупції
Зазначають, що журі у складі шістьох журналістів та експертів у галузі протидії корупції одностайно обрало Лукашенка з рекордних 1167 претендентів.
Вказано, що протягом 2021 року про Лукашенка говорили, що він організував потоки державних коштів олігархам, наближеним до його сім'ї; порушуючи міжнародні закони про авіацію, наказав перехопити та посадити у Мінську пасажирський літак Ryanair із білоруським опозиційним журналістом Романом Протасевичем на борту; спровокував міграційну кризу, скерувавши тисячі біженців до кордону з ЄС; поширював дезінформацію про COVID-19 та його лікування.
Наголошують, що, окрім Лукашенка, у фінал премії також потрапили колишній президент Афганістану Ашраф Гані, президент Сирії Башар Асад, президент Туреччини Реджеп Ердоган та ексканцлер Австрії Себастьян Курц.
Контекст:
Нагороду OCCRP "Людина року" з 2012 року присуджують тим, "хто робить усе можливе, щоб сіяти хаос у всьому світі за допомогою організованої злочинності та корупції", ідеться на сайті проєкту.
OCCRP прагне сприяти підзвітності, проливаючи світло на найлютіших винуватців корупції та на політичну змову, яка часто супроводжує її, зазначають у Центрі дослідження корупції.
У різні роки людьми року у сфері корупції та оргзлочинності, зокрема, ставали: президент РФ Володимир Путін (2014), президент Азербайджану Ільхам Алієв (2012), прем'єр-міністр Мальти Джозеф Мускат (2019), президент Філіппін Родріго Дутерте (2017).
У 2020 році OCCRP назвав людиною року у сфері організованої злочинності та корупції президента Бразилії Жаїра Болсонару.