Лукашенко: Абсолютно вважаю, що застосування ядерної зброї є неприпустимим
Цитати з інтерв'ю наводить сайт самопроголошеного президента.
Згідно з релізом, журналісти запитали думки Лукашенка щодо ймовірності застосування ядерної зброї "у разі затягування воєнних дій в Україні і чи вважає він це взагалі допустимим, чи це не є якоюсь червоною лінією в цьому випадку".
"Абсолютно вважаю, що застосування ядерної зброї є неприпустимим, ще й тому, що це поруч із нами. Не зовсім тут, але не за океаном, як Сполучені Штати. Неприпустимо взагалі... що нашу земну кулю з орбіти може зірвати і ми полетимо невідомо куди. Застосування ядерної зброї є неприпустимим. Може Росія чи не може – це вам треба поставити керівництву Росії це запитання", – відповів Лукашенко.
Він вважає, що президент РФ Володимир Путін, "найімовірніше, не хоче глобального зіткнення з НАТО".
У цьому самому інтерв'ю Лукашенко заявив, що, за його "відчуттями", війна Росії проти України затягнулася.
Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)
Контекст:
Наприкінці лютого, невдовзі після вторгнення Росії в Україну, Путін наказав перевести сили стримування армії РФ, до яких входить ядерна зброя, в особливий режим бойового чергування. Він пояснив своє рішення "агресивними висловлюваннями" з боку найвищих посадовців країн НАТО на адресу Росії.
У Пентагоні вважають, що якщо Україна й надалі успішно захищатиметься від російського вторгнення, Путін і надалі погрожуватиме Заходу ядерною зброєю. Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг назвав "небезпечними та безвідповідальними" погрози використання Росією ядерної зброї.
Китай закликав до стриманості. Офіційний представник МЗС КНР Ван Веньбінь заявив, що всі сторони мають зберігати спокій та уникати подальшої ескалації.
Заступник секретаря Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив 27 березня, що Росія може застосувати ядерну зброю в чотирьох випадках: коли по її території було завдано удару з використанням засобів ядерного ураження; за будь-якого іншого застосування ядерної зброї проти Росії або її союзників; після зазіхання на критичну інфраструктуру, унаслідок якого російські сили ядерного стримування було паралізовано; коли є акт агресії проти РФ або її союзників, унаслідок якого під загрозою опинилося існування країни.
Спікер Путіна Дмитро Пєсков повідомляв 29 березня, що будь-який результат війни в Україні – не привід застосування ядерної зброї РФ.
Президент України Володимир Зеленський заявляв на початку травня, що не впевнений, що російські окупанти відмовилися від ідеї застосування ядерної зброї.