Лукашенко розповів про розмову з Помпео: У нас із ним, знаєте, дуже добрі стосунки
Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що обговорював із державним секретарем США Майком Помпео можливі дії НАТО проти Білорусі.
Президент Білорусі Олександр Лукашенко на нараді з військовими чиновниками розповів про розмову з державним секретарем США Майком Помпео. Відео оприлюднив 29 жовтня Telegram-канал "Пул Первого".
"Ми маємо розуміти, що за межами нашої країни натовці не втихомиряться. Хай що вони кажуть... ось я з [державним секретарем США Майком] Помпео говорив... У нас із ним, знаєте, дуже добрі стосунки... Усе, що пишуть у Telegram-каналах, – це фігня. Нічого він від мене не вимагав, була дуже тепла, добра така розмова. Але я йому прямо сказав, по-дружньому: "Майкле, незважаючи на це, я розумію, що відбувається", – заявив Лукашенко.
Він сказав, що "попередив" Помпео: "Якщо тільки там смикнуться з боку Польщі, Литви і, може, України (цього навіть не обговорюють, яка там Україна, їм не до того), а ось поляки і литовці, переважно поляки (що там литовці – армії немає), – ну, ми будемо відповідати".
За словами Лукашенка, Помпео його запевнив: "Цього немає й не буде".
У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, було затримано більше ніж 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни. За його словами, Україна разом зі США, Польщею, Литвою та Чехією 10 років готувалися "до нинішнього часу "Ч".
29 жовтня Білорусь закрила кордони з усіма сусідніми країнами, окрім РФ.