Лукашенко: Наш друг Володя Зеленський зазнав нищівної поразки на виборах до місцевого самоврядування

Лукашенко: Не треба в сусіда кидати камінням, не треба в наш город лізти
Фото: ЕРА

Українській владі і президенту країни Володимирові Зеленському не варто реагувати на протести в Білорусі, вважає білоруський президент Олександр Лукашенко.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що президент України Володимир Зеленський зазнав "нищівної поразки" на проведених місцевих виборах. Про це 29 жовтня повідомляє сайт президента Білорусі.

Коментуючи суспільно-політичну ситуацію в Україні, Лукашенко сказав, що у країні є "значні проблеми у відносинах між населенням і владою".

"А що в Україні відбулося, наш друг Володя Зеленський? Нищівна поразка на виборах до місцевого самоврядування (підрахунку голосів місцевих виборів, які провели 25 жовтня в Україні, ще не завершили. У пропрезидентській партії "Слуга народу" заявили, що вона лідирує на виборах в обласні та районні ради, а також на довиборах до Верховної Ради. – "ГОРДОН")", – вважає Лукашенко.

На його думку, Київ не має реагувати на події в Білорусі.

"Тому не треба в сусіда кидати камінням, не треба в наш город лізти. Розберіться у себе. Треба завжди бути чесним, надійним для сусіда, відданим своїй країні і щирим", – сказав Лукашенко.

У Білорусі з 9 серпня тривають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців. Друге місце з 10,1% голосів посіла кандидатка від опозиції Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.

Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі і водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення, затримали понад 14 тис. осіб. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.

Лукашенко 23 вересня вступив на посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, серед яких США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.

25 жовтня в Білорусі був останній день народного ультиматуму, поставленого Тихановською Лукашенку. Цього дня тільки в Мінську на 11-й протестний марш вийшло понад 100 тис. осіб. Тихановська заявила, що, якщо в цей день Лукашенко не піде у відставку, 26 жовтня білоруси оголосять загальнонаціональний страйк на всіх підприємствах, вийдуть блокувати дороги й обвалять продажі в державних магазинах. 26 жовтня в Білорусі розпочався загальнонаціональний страйк.

Коментуючи протести в Білорусі, Зеленський говорив, що білоруській владі необхідно знайти діалог зі своїм суспільством.

"Якщо влада Білорусі не знайде можливості діалогу зі своїми людьми, її не буде", – вважає президент України.

Лукашенко звинувачує опозицію у спробі захоплення влади і вважає, що акції протесту фінансують західні країни. За його словами, Україна разом зі США, Польщею, Литвою і Чехією 10 років готувалися "до нинішнього часу "Ч".