Лукашенка в Білорусі підтримує 3% населення – Вероніка Цепкало
Білоруська опозиціонерка Вероніка Цепкало вважає, що Олександр Лукашенко, який влаштував таємну інавгурацію, піде – це питання часу.
Олександр Лукашенко, якому влаштували таємну інавгурацію на посаду президента, покине посаду глави держави. Таку думку білоруська опозиціонерка Вероніка Цепкало висловила "Немецкой волне" в інтерв'ю, опублікованому 23 вересня.
"Це політично мертва людина, бо у нього немає підтримки всередині країни і немає підтримки на міжнародній арені. Ми бачимо, що Європарламент оголосив його персоною нон ґрата і що вибори в Білорусі депутати Європарламенту назвали нелегітимними. Я не знаю жодного керівника держави, який би керував нею, маючи три відсотки підтримки населення. Відхід Лукашенка – питання часу", – сказала вона.
Опозиціонерка зазначила, що, коли Лукашенко піде, це дасть можливість провести нові вибори.
"Ми припускаємо, що він набрав 10–13%. А після подій 9–11 серпня його рейтинг упав до трьох відсотків, я думаю. Тому нас треба називати більшістю – більшість білорусів за зміну влади, за зміни у країні. І за нові президентські вибори, до яких допустять усіх альтернативних кандидатів, включно з усіма тими, хто зараз перебуває в тюрмах", – пояснила Цепкало.
Вона заявила, що "весь народ Білорусі" чекає, щоб Лукашенко пішов.
Від 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту через фальсифікацію результатів голосування на виборах президента, на яких, за офіційними даними, переміг Лукашенко. Білоруські силовики жорстко розганяли мітингувальників. Вони застосовували світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів було затримано понад 10 тис. демонстрантів, сотні дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
23 вересня у Палаці незалежності в Мінську відбулася церемонія інавгурації Лукашенка. Уперше в історії Білорусі її не анонсували. Усупереч вимозі законодавства, церемонії не транслювали по телебаченню.
Після таємного вступу Лукашенка на посаду жителі Білорусі знову вийшли на протести.
Низка держав, зокрема Німеччина, Латвія, Литва, Польща, Данія та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що приведення Лукашенка до присяги не означає його визнання легітимним главою білоруської держави.