Лукашенко заявив, що Білорусь готується до війни

Лукашенко заявив, що Білорусь нікому не погрожує, а до війни готується, бо хоче миру
Фото: EPA

Білорусь готується до війни, водночас нібито "не хоче воювати". Про це заявив 2 квітня Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, його цитує агентство БЕЛТА, що висвітлює його діяльність.

"Нікому не вірте, що ми хочемо воювати. Ми готуємося до війни, я про це говорю відверто. "Хочеш миру – готуйся до війни" – не я це вигадав. Це дуже правильно сказано", – заявив Лукашенко.

За словами самопроголошеного президента республіки, у Білорусі триває "підготовка відповідних підрозділів", для цього ж в армію РБ постачають різні види озброєння й техніки.

Він додав, що критика з боку "недружніх країн" означає лише те, що Білорусь нібито "робить усе правильно". Також він наголосив, що його країна "нікому й нічим не погрожує", незважаючи на його заяви про підготовку до війни.

"Нам не треба комусь погрожувати. Ми не хочемо чужої землі. Нам цю дай боже обробити", – сказав Лукашенко.

Контекст:

Російські війська 24 лютого 2022 року заходили в Україну, зокрема, із Білорусі. Білорусь фактично надала свою територію країні-окупанту як військову базу, зокрема для завдання по Україні ракетних та авіаударів.

Лукашенко визнав, що Білорусь бере участь у війні Росії проти України, але нібито "нікого не вбиває і нікуди не спрямовує своїх військових". У РНБО України вважають, що президент РФ Володимир Путін схиляє Лукашенка до прямої участі у воєнних діях.

16 лютого 2023 року Лукашенко заявив, що "готовий разом із росіянами воювати з території Білорусі лише в одному поки що випадку": якщо з України "хоч один солдат прийде на територію Білорусі". Водночас він наголосив, що білоруси не хочуть війни.

24 січня Лукашенко заявив, що Україна нібито пропонувала Білорусі укласти "пакт про ненапад", пізніше він повторив це. Зеленський 10 березня наголосив, що Україна "не збиралася і не збирається нападати на Білорусь", але, враховуючи, що у російських військ у цій державі "військовий шенген", усім українським військовим "поставлено завдання готуватися до будь-яких викликів".

31 березня Лукашенко заявив, що Росії та Україні потрібно оголосити повне перемир'я "без додаткових умов" і почати переговори.

1 квітня Генштаб ЗСУ зазначав, що керівництво Білорусі й далі підтримує російську агресію проти України. Зокрема, на території Білорусі навчають територіальні підрозділи російської армії.