Лукашенко заявив, що розвідки Білорусі та РФ виявили "центри" спецслужб США в Києві та Варшаві
Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, заявив, що в Києві та Варшаві створили центри, де сидять "розумні, талановиті, здібні" американці.
Олександр Лукашенко вважає, що проти Білорусі зараз працюють найпотужніші спецслужби світу. Про це він заявив 20 листопада під час візиту на завод "Гомсільмаш", пише пресслужба президента Білорусі.
"США – вони під Варшавою центр створили, а зараз у Києві створили. Гаразд, я б сказав, але ми з росіянами, розвідки наша і російська, попрацювали, побачили ці центри. Жодного поляка там немає. Це тільки територія. Там усі американці сидять – розумні, талановиті, здібні люди", – сказав Лукашенко.
Інших деталей, як і доказів цих слів, він не наводив, але зазначив, що Білорусь зараз "роздирають".
Від 9 серпня в країні не вщухають масові акції протесту незгодних із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу в них здобув Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він керує країною з 1994 року). Друге місце з 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи демонстрували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі й водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми і поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів.
Відомо ще про одного загиблого, Романа Бондаренка, унаслідок сутички невідомих у масках із місцевими жителями. Конфлікт стався через біло-червоно-білі стрічки. У Слідкомі Білорусі заявили, що загиблий був п'яним. У коментарі виданню TUT.BY лікарі сказали, що в організмі Бондаренка було нуль проміле алкоголю.
Лукашенко 23 вересня обійняв посаду президента. Уперше в історії Білорусі церемонії інавгурації не анонсували і не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнала інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня ввів обмежувальні заходи проти 40 осіб, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка, який вважає себе президентом Білорусі, та ще 14 білоруських чиновників. Після вбивства Бондаренка Євросоюз пригрозив Білорусі новими санкціями.