Лукашенко закликав білорусів "взяти в руки голову" і задуматися про майбутнє, щоб "діти не ходили в постолах і під батогом"
Олександр Лукашенко, який вважає себе президентом Білорусі, відвідуючи на Різдво храм у Мінську, закликав громадян "взяти в руки голову" і подумати про майбутнє країни. Про це 1 січня повідомила БЕЛТА.
За його словами, у святий день необхідно "взяти в руки голову і задуматися про наше майбутнє". Він додав, що зараз це "дуже актуально та дуже важливо".
Лукашенко вважає, що якщо втратити те, що є зараз, це може статися безповоротно. Необхідно не допустити, "щоб діти ходили в постолах і знову під батогом", підкреслив він.
Із 9 серпня 2020 року в Білорусі тривають масові акції протесту тих, хто не згоден із результатами голосування на виборах президента. За офіційними даними, перемогу на них здобув тодішній глава держави Олександр Лукашенко, за якого проголосувало 80,1% виборців (він очолював країну з 1994 року). Друге місце із 10,1% голосів посіла білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська. Водночас альтернативні екзитполи засвідчували протилежну картину – впевнену перемогу Тихановської.
Білоруські силовики жорстко розганяли мітинги, використовуючи світлошумові гранати, гумові кулі та водомети. За час протестів сотні демонстрантів дістали травми та поранення. За офіційними даними, загинуло четверо учасників мітингів. 28 листопада Тихановська заявляла, що в Білорусі під час протестів загинуло восьмеро людей.
У причетності до протестів у Білорусі Лукашенко неодноразово звинувачував сусідні країни, зокрема Україну, Польщу, а також Литву. Вони свою причетність до мітингів неодноразово спростовували.
Лукашенко 23 вересня обійняв, як він вважає, посаду президента. Вперше за історію Білорусі церемонії інавгурації не анонсували та не транслювали по телебаченню. Низка держав, зокрема США, Великобританія, Канада, Німеччина, Латвія, Литва, Норвегія, Польща, Данія, Україна та Чехія, не визнали інавгурації Лукашенка.
Євросоюз 2 жовтня запровадив обмежувальні заходи проти 40 людей, відповідальних за фальсифікацію результатів президентських виборів і насильницьке придушення мирних протестів. 6 листопада ЄС ввів санкції проти Лукашенка та ще 14 білоруських чиновників. До санкцій приєдналася Україна. 17 грудня ЄС запровадив третій пакет санкцій проти Білорусі, обмежувальні заходи стосувалися 29 людей та семи організацій.