"Мабуть, нагострю ложку об стіну". Навальний написав із в'язниці
Російський опозиціонер Олексій Навальний заявив, що співробітники в'язниці розмовляють із ним тільки шаблонними фразами, записуючи це на відео.
Російський опозиціонер Олексій Навальний, засуджений 2 лютого до двох років і восьми місяців колонії загального режиму, 17 лютого опублікував в Instagram пост, у якому порівняв своє ув'язнення з космічною подорожжю.
"Привіт, це Навальний. Хочу сказати, що в мене все добре, адже в мене є найважливіше, чого потребує людина в моїй ситуації, – ваша підтримка. Повірте, я її відчуваю. На жаль, я не можу коментувати новини та події – я їх просто не знаю, тому вирішив, що писатиму сюди якісь факти про своє життя. Сьогодні розповім про те, чи складно мені – це найчастіше запитання. Зовсім ні, не складно. В'язниця, як відомо, у голові. І якщо гарненько подумати, то стає зрозуміло, що я не у в'язниці, а в космічній подорожі", – написав Навальний.
Він зазначив, що співробітники в'язниці розмовляють із ним тільки шаблонними фразами.
"Судіть самі. У мене проста, спартанська на вигляд каюта – залізне ліжко, стіл і тумбочка. На космічному кораблі не до розкоші. Двері в каюті відчиняють тільки з командного центру. До мене заходять люди в уніформі, вони говорять лише кілька шаблонних фраз, на їхніх грудях горить вогник ввімкненої відеокамери – це андроїди. Я не готую їжі – мені її доправляє просто в каюту автоматичний візок. Мої тарілки і ложки зроблено із блискучого металу. Абсолютно як у кіно про космос, зі мною спілкується командний центр корабля. Тобто буквально голос зі стіни через інтерком каже: три-нуль-два, готуйтеся до санітарного оброблення. А я відповідаю: ага, окей, за 10 хвилин. Чай тільки доп'ю. Тому, звісно, цієї миті я розумію, що я в космічній подорожі, лечу в чудовий новий світ", – стверджує Навальний.
Водночас він зазначив, що в нього немає зброї для захисту.
"Чи міг я, фанат книг і фільмів про космос, відмовитися від такого польоту, нехай навіть він триватиме три роки? Вочевидь, ні. Так, космічні подорожі небезпечні. Можна прилетіти, а там нічого немає. Політ може виявитися набагато довшим через навігаційну помилку. Випадковий астероїд може знищити корабель, і ти загинеш. Але ж часто приходить і допомога. Дружній сигнал. Гіперпросторовий тунель оп – і ти вже на місці. Обійматися з рідними та друзями в чудовому новому світі. Одна тільки є велика різниця з фільмами про космос. У мене зовсім немає зброї. А якщо на корабель нападуть ксеноморфи? Сумніваюся, що від них можна відбитися чайником. Мабуть, нагострю ложку об стіну", – резюмував Навальний.
17 січня 2021 року Навальний повернувся в Росію з Німеччини, де лікувався після отруєння бойовою речовиною класу "Новачок". Політик був у комі протягом 18 днів. Опозиціонер вважає замах на себе терористичним актом, організованим ФСБ за наказом президента РФ Володимира Путіна. Відразу після повернення політика затримали у справі "Ів Роше" і заарештували на 30 діб (у межах справи йому дали умовний строк, і він мав реєструватися у слідчих, але не робив цього через лікування в Німеччині).
Симоновський суд Москви 2 лютого на виїзному засіданні в Мосміськсуді замінив Навальному умовний строк на реальний у справі "Ів Роше". З урахуванням часу, проведеного під домашнім арештом, політик пробуде в колонії загального режиму два роки і вісім місяців.
Після арешту Навального в Росії почалися масові акції протесту. За оцінкою команди опозиціонера, в акціях 23 січня по всій країні брало участь 250–300 тис. людей, 31 січня – 200–300 тис. 2 лютого, у день суду над Навальним, у РФ провели нові мітинги, але вони були не такими масовими. 4 лютого у штабі Навального повідомили, що до весни не мають наміру організовувати акції протесту. Однак за кілька днів передумали й анонсували нову акцію, яку провели 14 лютого.