Майже половина громадян РФ не мають наміру робити щеплення від COVID-19 російською вакциною – опитування
Вакциною від коронавірусної інфекції виробництва РФ висловили готовність одразу зробити щеплення 13,2% росіян, опитаних національною Вищою школою економіки.
45,6% громадян РФ ніколи не збираються робити щеплення від коронавірусної інфекції. Про це свідчить (.pptx) опитування дирекції з експертно-аналітичної роботи Національного дослідницького університету "Вища школа економіки" (ВШЕ), воно опубліковане 11 вересня.
Респондентам було поставлено запитання: "Якщо найближчими місяцями з'явиться російська вакцина проти коронавірусу, чи будете ви робити щеплення?"
Зробити щеплення одразу висловили готовність 13,2% опитаних, "тільки через кілька місяців" – 4,6%, не у 2020 році, "буду вирішувати наступного року" – 18,6%.
Ще 18% не визначилися з відповіддю.
Окремо у неприхильників вакцинації і тих, хто не збирається робити щеплення відразу, запитали про причини. Найпопулярнішими варіантами відповіді стали "я проти щеплень" (25%), бажання подивитися на ефективність і безпеку такої вакцинації (24,6%), а також побоювання побічних ефектів (21,8%).
У ВШЕ зазначили, що порівняно з опитуванням, проведеним у червні, кількість неприхильників вакцинації зросла.
Опитування проводили 5–7 вересня методом потокової вибірки, було опитано 9 тис. осіб у віці 18–75 років у всіх суб'єктах РФ.
Про реєстрацію першої у світі вакцини проти коронавірусної інфекції президент Росії Володимир Путін заявив 11 серпня. За його словами, вакцина, розроблена в Інституті імені Гамалії, ефективна, формує стійкий імунітет і пройшла всі перевірки. Путін повідомив, що одна з його доньок вже зробила щеплення від коронавірусної інфекції вакциною російського виробництва. 27 серпня глава Кремля сказав, що донька зробила повторне щеплення і почувається нормально.
Керівник наукової експертизи російського проєкту Inbio Ventures Ілля Ясний вважає, що реєстрація російської вакцини проти коронавірусу суперечить науковим і етичним нормам розроблення ліків. Він вказував, що препарат зареєстрували після випробування на кількох десятках людей, а фінальної стадії клінічних досліджень не проводили.
У США заявили, що російську вакцину вважають недопрацьованою .
За даними Університету Джонса Гопкінса, Росія посідає четверте місце у світі за кількістю хворих COVID-19 (більше ніж 1 млн осіб).