Макрон про Україну і РФ: У певний момент їм доведеться сісти за стіл переговорів

Франції потрібно підтримувати діалог із кожною зі сторін, вважає французький президент
Фото: ЕРА
Франція продовжить дипломатичні відносини як із Росією, так і з Україною, сподіваючись наблизити обидві сторони до компромісу. Президент Франції Еммануель Макрон заявив про це 21 жовтня на брифінгу, запис якого опублікували в YouТube Єлисейського палацу.

За його словами, ні Франція, ні якась інша країна не мають права вирішувати, коли Україна почне мирні переговори з Москвою.

"Ми не можемо вирішувати за Україну, коли їй треба розпочати переговори з Росією, ми маємо підтримувати діалог із кожною зі сторін. Це необхідно зробити, бо в якийсь момент їм доведеться сісти за стіл переговорів", – сказав французький президент.

Макрон додав, що хоча Франція не є стороною конфлікту у війні, вона й надалі підтримуватиме Україну в її захисті від російського вторгнення.

"Ми підтримуємо український спротив, ми вводимо санкції проти Росії, ми розмовляємо з українською владою і російською владою, щоб, коли на місцях буде виконано умови, прийнятні для українців, ми могли побудувати мир", – додав він.

Контекст:

24 лютого президент РФ Володимир Путін оголосив про вторгнення в Україну під виглядом "демілітаризації" і "денацифікації". Вторгненню передували спроби телефонних та очних антикризових переговорів низки світових лідерів із президентом РФ.

Макрон, виступаючи 20 вересня на засіданні Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку, заявив, що веде діалог із Росією від початку війни й надалі вестиме його, прагнучи досягти миру. Le Figaro писало на початку травня, що з грудня 2021 року Макрон і Путін розмовляли "майже 20 разів". Сам президент Франції сказав, що провів "сотню годин" у переговорах із главою Кремля.

Одна з останніх розмов Макрона та Путіна відбулася 11 вересня. Президент Франції закликав РФ вивести озброєння із Запорізької АЕС.

Низка французьких ЗМІ з посиланням на пресслужбу Єлисейського палацу повідомляла, що Макрон попросив про телефонну розмову з Путіним після того, як стало відомо про проведення на окупованих територіях України "референдумів", проте розмова так і не відбулася. Марон назвав російські псевдореферендуми "провокацією" і "цинізмом" і заявив, що сподівається на розмову з російським лідером.

22 вересня в інтерв'ю CNN Макрон заявив, що рішення російського президента розпочати війну проти України може бути наслідком його ізоляції під час пандемії COVID-19. "Іншого раціонального пояснення" у нього немає.