Макрон і Путін не змогли домовитися про евакуацію жителів Маріуполя

Путін і Макрон провели вже 18-ту розмову за чотири місяці
Фото: EPA
Президент Франції Еммануель Макрон 29 березня провів чергову телефонну розмову із президентом РФ Володимиром Путіним. Комюніке розмови опублікувала пресслужба Кремля.

"Продовжено обмін думками щодо актуальних аспектів розвитку ситуації навколо України, зокрема з урахуванням чергового раунду перемовин російських та українських представників, який завершився сьогодні у Стамбулі", – ідеться у повідомленні.

Президенти також обговорили гуманітарну катастрофу в Маріуполі Донецької області. Путін заявив, що для вирішення ситуації в цьому місті українські захисники, яких він назвав "бойовиками-націоналістами", мають припинити спротив і скласти зброю.

За інформацією пресслужби, "торкалися також питань, пов'язаних із рішенням про перехід до оплати російськими рублями постачання природного газу з Росії, зокрема до країн ЄС". Умовлено про продовження контактів.

Офіційної заяви пресслужби Єлисейського палацу за підсумками розмови наразі немає. BFMTV повідомляє, що у розмові не вдалося домовитися щодо проведення гуманітарної операції у Маріуполі.

Щодо перемовин, які відбулися у Стамбулі, то російський президент відзначив наявність просування в цьому питанні.

Останньою темою була оплата за російський газ. Макрон у розмові залишився на своїй позиції, пояснивши Путіну, що оплата рублями неможлива.

За підрахунками The New York Times, протягом останніх чотирьох місяців Макрон 17 разів телефонував Путіну, нинішній дзвінок став 18-м.

Війна Росії проти України. Головне (оновлюється)

Контекст:

Маріуполь опинився в облозі окупантів після того, як вони не змогли взяти місто штурмом. Жителі обложеного Маріуполя через російських окупантів залишилися без води, світла, тепла та зв'язку. У місті є проблеми з медикаментами та харчовими продуктами, гуманітарні колони не можуть дістатися Маріуполя через обстріл.

За інформацією Держстату України, до повномасштабного російського вторгнення у Маріуполі проживало приблизно 450 тис. осіб. У ньому залишається, за підрахунками мерії, майже 160 тис. осіб.