Макрон заявив, що Франція виступає за більш довірчі відносини між ЄС та Росією
У повідомленні зазначено, що Макрон і Путін говорили про "необхідність розширення структурованого діалогу про стратегічну стабільність Європейського континенту".
"Президент республіки підтвердив прагнення Франції до встановлення більш довірчих відносин між Європейським союзом і Росією", – ідеться в повідомленні.
Контекст:
Саміти Росія – ЄС припинили після окупації Криму у 2014 році.
Щодо Росії діє кілька санкційних пакетів Євросоюзу. Частина з них пов'язана з посяганням на територіальну цілісність, незалежність і суверенітет України. Крім того, ЄС вводив санкції проти громадян РФ і російських організацій за кібератаки та арешт російського опозиціонера Олексія Навального.
23 червня 2021 року ЗМІ повідомили про бажання канцлерки ФРН Ангели Меркель і президента Франції Макрона запросити Путіна на саміт лідерів країн ЄС.
Наступного дня Меркель заявила, що Євросоюз "має шукати прямий контакт із Росією і російським президентом". Заяву Меркель підтримали Макрон і канцлер Австрії Себастьян Курц.
Кремль позитивно поставився до ініціативи Меркель про відновлення діалогу.
Однак практично половина країн – членів ЄС висловила різке несхвалення цієї ідеї. МЗС України викликало послів Німеччини та Франції через цю ініціативу.
На засіданні, під час якого розглядали питання запрошення Путіна, на бік України, яка виступала проти, став майже весь Євросоюз, а також верховний представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель. За даними європейських ЗМІ, противниками запрошення Путіна на саміт, зокрема, були прем'єр-міністр Швеції Стефан Левен, представники Польщі, Литви, Латвії та Естонії. Серед тих, хто був проти, згадували і прем'єра Нідерландів Марка Рютте. Прихильниками участі Путіна в саміті були, крім Німеччини, також представники Франції, Данії, Італії, Австрії та Болгарії.
Саміт Євросоюзу проводили у Брюсселі 24–25 червня.