"Максимум тиску й залученості". США визначилися зі своєю стратегією щодо КНДР
Адміністрація президента США Дональда Трампа визначилася зі стратегією щодо КНДР, вона полягатиме в "максимальному тиску й залученості", пише агентство Associated Press із посиланням на анонімні джерела.
Чиновники майже два місяці розглядали цілу низку варіантів, як змусити КНДР відмовитися від ядерної програми, починаючи від спроби повалення керівництва країни, закінчуючи визнанням Північної Кореї як ядерної держави.
За словами чиновників, акцент адміністрація Трампа зробить на посиленні тиску на Пхеньян за підтримки Китаю, який залишається головним торговим партнером КНДР.
У повідомленні йдеться, що нову стратегію розгортатимуть у період загострення напруженості на Корейському півострові.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном. У північнокорейському Генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати як американські військові бази в Японії та Південній Кореї, так і резиденцію президента в Сеулі.
США перекинули два есмінці до берегів Північної Кореї – човни з крилатими ракетами "Томагавк" уже за 500 км від передбачуваного місця майбутніх ядерних випробувань. Американські військові на японському острові Окінава вживають заходів на випадок необхідності перехоплення ракет КНДР. Пасажирські літаки обминають Північну Корею, а в повітряному просторі КНДР на 23.00 14 квітня не було жодного повітряного судна.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї в Пекіні заявив, що ситуацію на Корейському півострові неможливо вирішити застосуванням сили.