Піонтковський: Китай боїться удару США по ядерному арсеналу Пхеньяна, тому що це означатиме падіння режиму
Китай постарається мирно вирішити кризу між США та Північною Кореєю, вважає російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
Китай задіє економічні важелі проти Північної Кореї, щоб спробувати врегулювати кризу до того, як президент США Дональд Трамп віддасть наказ завдати удару по КНДР. Таку думку в інтерв'ю SotnikTV висловив російський політолог і публіцист Андрій Піонтковський.
"Китай боїться американського удару по ядерному арсеналу Пхеньяна, тому що це означатиме падіння режиму, об'єднання Кореї", – підкреслив він.
На думку політолога, загострення в Кореї вкрай невигідне Китаю.
"Для них два неприємні наслідки. Сотні тисяч біженців до Китаю. Ну, й не дуже б хотілося їм таку об'єднану демократичну процвітаючу Корею мати у себе на кордоні. Вони можуть розв'язати це питання мирно, взяти за горло Кім Чен Ина, тому що вся економіка КНДР залежить наразі від Китаю", – пояснив Піонтковський.
Він зазначив, що до цього Китай не задіював економічних важелів, використовуючи Північну Корею для протистояння зі США.
"Така східна психологія. Ну якщо це в американській дупі ось така скалка, ну нехай і сидить. Це нам теж допомагає. А от зараз усе змінилося. Вони зрозуміли, що Трамп може вдарити. Що це не буде нескінченно. Що це реально... І, здається, Китай включає економічні важелі саме завдяки тому, що Трамп продемонстрував світові готовність іти на серйозні військові кроки, це дуже важливо в політиці", – розповів політолог.
14 квітня телеканал NBC із посиланням на джерело в американській розвідці повідомив, що США готові завдати превентивного удару по Північній Кореї, щоб запобігти черговому випробуванню ядерної зброї Пхеньяном. У північнокорейському Генеральному штабі заявили, що КНДР може атакувати американські військові бази в Японії, Південній Кореї і резиденцію президента в Сеулі.
США перекинули два есмінці ближче до берегів Північної Кореї – човни з крилатими ракетами "Томагавк" розташовані за 500 км від імовірного місця майбутніх ядерних випробувань. Американські військові, що перебувають на японському острові Окінава, вживають заходів на випадок необхідності перехоплення ракет КНДР. Пасажирські літаки облітають Північну Корею стороною, а в повітряному просторі КНДР станом на 23.00 14 квітня не було жодного повітряного судна.
Міністр закордонних справ Китаю Ван Ї в Пекіні заявив, що ситуацію на Корейському півострові не можна розв'язати через застосування сили.