Маск після опитування про війну в Україні заявив про атаку ботів. Але йому й далі відповідають відомі люди з усього світу
"Справді. Найбільша атака ботів, яку я коли-небудь бачив", – написав він.
Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман нагадав Маску, що на референдумі у 1991 році більшість українців підтримала незалежність України.
"Хотілося б подивитися, як легко ви б капітулювали, якби сталося вороже поглинання Tesla", – додав він.
Водночас під його постами й далі відписують відомі люди з усього світу, доводячи протилежне і критикуючи пропозиції підприємця щодо війни проти України.
"Я депутат Європарламенту. Я перевірений Twitter, і ви дуже помиляєтеся. З'їжте це", – написав польський євродепутат Домінік Тарчинський.
"Я пропоную, щоб Tesla відтепер належала Ford. Адже автомобілі колись належали переважно Ford. А долю космічної частини компанії Ілона Маска вирішуватимуть на референдумі під наглядом ООН", – прокоментував польський політик, представник "Громадянської платформи" Цезарій Томчик.
"Ілоне Маск, ви знущаєтеся? Ви мільярдер, і вам немає кому вичитувати ваші твіти? Ось, будь ласка", – написав урядовий представник з питань безпеки інформаційного простору Польщі Станіслав Жарин і прикріпив виправлений пост Маска. У ньому він, зокрема, виправив фразу про "нейтральну Україну" на "демілітаризовану Росію".
Мер Києва Віталій Кличко в коментарях опублікував свій знімок із підписом "Досить шастать" як відповідь російському агресору.
"Навіть найкращі з нас можуть стати жертвами дезінформації. Ілоне Маск, як щодо того, щоб дати вам ексклюзивний брифінг про реальну історію Криму й України? Ми можемо обговорити, як Україна і кримські татари разом воювали проти росіян задовго до 1783 року і чому ми любимо Starlinks сьогодні", – запропонувала амбасадорка України у США Оксана Маркарова.
"Як українець я бачив у вас дослідника нашого майбутнього, hi-tec і космосу. Тепер ви просто розчарування року. Будучи одним із найвпливовіших людей на Землі, ви не маєте права вирішувати долі інших народів і кордони їхньої країни", – написав блогер Ігор Лаченков.
Українська співачка й журналістка Олександра Кольцова, зі свого боку, закликала вивчати реальну історію, а не повторювати російські пропагандистські наративи, не брати російських грошей і допомагати зупинити російський тероризм та забезпечити денацифікацію Росії.
"Річ не лише в території, Ілоне! Це про людей! Ідеться про геноцид української мови, культури! Що для вас спокій, для них – зруйноване, покалічене життя. Ідеться про те, щоб дозволити новому Гітлеру домогтися свого! Не можу повірити, що ви це написали!" – відреагував український дипломат Олександр Щерба.
Він же, відповідаючи на пост Маска про ботів, наголосив, що беруть участь у голосуванні й пишуть у коментарях реальні люди.
"Воу, так неправильно", – прокоментував український відеоблогер Іван Рудський, відомий під ніком Івангай.
"Ця ідея нагадує мені суспільствознавство в четвертому класі, де ми вигадали мирний план між СРСР і США. Ми думали, що якщо [колишнього президента СРСР Михайла] Горбачова й [експрезидента США Рональда] Рейгана змусити з'їсти одну вечерю з американської та російської їжі, вони стануть друзями", – зазначив член Палати представників республіканець Адам Кінзінгер.
Також він опублікував дитячі малюнки автомобілів із підписом: "Я вирішив зайнятися автомобільним бізнесом, тому що ви зараз ведете переговори. Що ви думаєте?"
Окрім того, він процитував Рейгана: "Бо з нашого боку він чув голоси, що благають про "мир за всяку ціну", або "краще червоний, ніж мертвий", або, як висловився один коментатор, він хотів би "жити на колінах, ніж померти стоячи". І там лежить дорога до війни, тому що ці голоси не говорять за інших".
"Неможливо. Росії надійшло безліч пропозицій до 24 лютого і вона відхилила їх. Тепер є лише одна умова – забирайся", – відповів на пост Том Ніколс, почесний професор із питань національної безпеки Військово-морського коледжу США.
"Ілон Маск – безвільний боягуз. Якщо ви купуєте Tesla, ви даєте гроші апологету [президента РФ Володимира] Путіна", – написав американський політтехнолог Адам Пархоменко.
"Хто-небудь, скажіть цьому грьобаному слабаку, що люди, яким справді небайдужа Україна, не кажуть їм здаватися", – додав пізніше політтехнолог.
"Важко стояти по обидва боки паркану. Якщо лише ти не паркан. Досить образливо у будь-якому разі", – відреагував британський режисер Джеймс Келліс.
"Це моральний ідіотизм, повторення кремлівської пропаганди, зрада української мужності й самопожертви та кілька хвилин вивчення Криму у "Вікіпедії" порівняно з нинішньою жахливою реальністю путінської кривавої війни", – прокоментував російський шахіст Гаррі Каспаров.
"Отже, я припускаю, що нова стратегія Tesla полягає у збільшенні частки ринку в Росії ціною... усього іншого?" – поцікавився канадський журналіст Макс Фосетт.
"Коли ви стверджуєте, що якась частина суверенної країни має належати іншій в порушення міжнародного права, ви відкриваєте скриньку Пандори. Усі європейські країни в якийсь момент були частиною іншої країни. Або навіть кількох інших", – прокоментували автори жартівливого каналу "Перзидент Роисси".
"Будь ласка, проголосуйте за те, що робити з багатством Ілона Маска: віддати його, змити в унітаз, спалити, Twitter залишається без кнопки редагування", – написав журналіст-розслідувач Bellingcat Христо Грозєв.
Контекст:
Маск 3 жовтня запропонував своїм користувачам у Twitter проголосувати щодо "формули миру" між Україною і РФ, яка, на його думку, має передбачати повторні "референдуми" на тимчасово окупованих територіях під наглядом ООН, визнання українського Криму "російським", забезпечення Україною водопостачання півострова і її нейтральний статус. Пропозиція підприємця спричинила критику.
Пізніше він також назвав перемогу України у війні проти РФ "малоймовірною" і заявив, що "воля людей на Донбасі й у Криму має вирішити, у складі Росії вони чи України".
Президент України відреагував на твіт американського бізнесмена, написавши: "Який Ілон Маск вам подобається більше?" – і запропонував варіанти відповіді: "Який підтримує Україну" і "Який підтримує Росію".