Маск заявив про ймовірне банкрутство Twitter. Співробітників компанії він змусить працювати 80 годин на тиждень – Bloomberg

Маск заявив про жорсткіші умови роботи у Twitter, незгодним запропонував звільнятися
Фото: EPA
Американський підприємець, який нещодавно купив соціальну мережу Twitter, мільярдер Ілон Маск не відкидає її ймовірного банкрутства. Про це 11 листопада повідомляє Bloomberg.

Банкрутство компанії, за словами Маска, імовірне, якщо вона не почне генерувати більше грошей. Окрім того, новий власник, як повідомляє агентство, виступив за жорсткіші умови роботи персоналу, заявивши про це у зверненні до співробітників Twitter.

У Bloomberg зазначають, що виступ Маска відбувся на тлі "бурхливого початку" його керівництва компанією, протягом якого він звільнив половину співробітників Twitter і вигнав більшість топменеджерів.

Як повідомляють, у зверненні до співробітників новий власник Twitter попередив, що вони мають підготуватися до 80-годинного робочого тижня і скорочення офісних пільг, таких як безоплатна їжа. Також він скасував дозвіл працівникам працювати з дому.

"Якщо ви не хочете приходити [в офіс], відставку прийнято", – цитують джерела агентства слова Маска.

Коли в нього запитали про перспективу відтоку кадрів у світлі нових умов роботи, Маск відповів, що "ми всі маємо бути жорсткішими".

Обговорюючи фінанси й майбутнє Twitter, мільярдер заявив, що компанії необхідно терміново рухатися вперед, щоб зробити популярним свій продукт підписки Twitter Blue вартістю $8, за який користувачі мають захотіти платити, з огляду на відтік рекламодавців.

За словами людини, ознайомленої зі стилем управління підприємця, у минулому Маск використовував погрозу фінансового краху, намагаючись мотивувати працівників своїх компаній. За словами співрозмовника Bloomberg, бізнесмен намагається передати меседж про те, що якщо люди не працюватимуть старанно, Twitter опиниться в дуже скрутному становищі.

Окрім того, повідомляє агентство, Маск навантажив компанію майже $13 млрд боргу, який зараз перебуває в руках семи банків Волл-стріт.

Довіру до Twitter, за інформацією Bloomberg, підірвано так швидко, що ще до коментарів Маска про банкрутство деякі фонди пропонували купити кредити лише за 60 центів за $1 – це ціна, яку зазвичай призначають компаніям, що перебувають у скрутному фінансовому становищі.

Контекст:

Маск оголосив про купівлю соціальної мережі у квітні за ціною $54,20 за акцію, тобто $43,4 млрд за всю компанію. На його думку, компанія потребує перетворення. 26 квітня сторони остаточно погодили умови й домовилися, що Маск купить Twitter за $44 млрд.

Потім Маск почав звинувачувати соцмережу в поширеності ботів на платформі й вимагати статистику про наявність фейкових акаунтів. 13 травня Маск зупинив купівлю Twitter, пославшись на з'ясування інформації про кількість ботів у соцмережі. 7 червня він опублікував відкритий лист до Twitter із погрозою розірвати угоду, якщо йому не нададуть даних про ботів. За місяць він повідомив, що компанія так і не надала інформації про підроблені або спам-акаунти на платформі. Через це він вирішив припинити оформлення угоди про купівлю.

12 липня Twitter подала позов проти Маска, а його поведінку назвала "несумлінною". На початку жовтня бізнесмен заявив, що завершить угоду, і висунув вимогу зупинити проти нього судову справу.

27 жовтня Маск завершив операцію з купівлі Twitter за $44 млрд. Того самого дня він звільнив чотирьох топменеджерів Twitter, включно з головним виконавчим директором, фінансовим та юридичним директорами. Їм можуть виплатити приблизно $100 млн компенсації.

4 листопада Маск оголосив, що доходи Twitter "дуже впали". Загалом бізнесмен збирався звільнити 3700 співробітників.